Vaclav Klaus: „Przyjmując imigrantów Europa popełnia samobójstwo”

foto: Petr Novák, licencja CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons
foto: Petr Novák, licencja CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons

Były prezydent Czech, Vaclav Klaus, wystosował do rządu petycję antyimigracyjną. Przeszło 20 tys. osób podpisało się pod słowami: „Jesteśmy przeciwni manipulacji opinią publiczną poprzez tworzenie fałszywego poczucia solidarności z migrantami”.

Z inicjatywy Klausa skierowano do rządu petycję w sprawie nielegalnych imigrantów. Do godziny 16 w sobotę podpisało ją 20 tys. Czechów. Sygnatariusze domagają się skutecznego zabezpieczenia granic i odrzucenia narzucanych przez Komisję Europejską kwot imigrantów, które miałyby obowiązywać państwa członkowskie. – My nie jesteśmy obojętni na cierpienie tysięcy ludzi spowodowane przez wojny i katastrofy, ale jesteśmy przeciwni manipulacji opinią publiczną poprzez tworzenie fałszywego poczucia solidarności z migrantami – powiedział na sobotniej konferencji prasowej były prezydent Czech.

„Masowa imigracja stanowi fundamentalne zagrożenie dla stabilności Europy i krajów UE” – czytamy w petycji. Sygnatariusze ostrzegają też przed „ryzykiem i zagrożeniami wynikającymi ze sztucznego mieszania narodów, kultur i całkowicie odmiennych religii” oraz sprzeciwiają się skandalicznej presji wywieranej przez Berlin i Paryż. „Jest niedopuszczalne, by pod szyldem UE, a przede wszystkim pod naciskiem Niemiec i Francji, zasady strefy Schengen były gwałcone, a tym krajom, które dokładają starań, by zasady te były przestrzegane – jak np. Węgrom – groziły sankcje” – można przeczytać w dokumencie.

Vaclav Klaus stał się obiektem napaści ze strony lewackich mediów, gdy stwierdził, iż przyjmując imigrantów, „Europa popełnia samobójstwo” (TUTAJ). Jego słowa były jednak odpowiedzią na wcześniejsze manipulacje socjalisty Laurenta Fabiusa, szefa francuskiego MSZ. Fabius określił postawę Węgier i Serbii jako„skandaliczną” i stwierdził, iż budowa muru na granicy węgiersko-serbskiej stanowi brak respektowania „wspólnych wartości europejskich”.

Mug/pb.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net