Viktor Orban w Niemczech

Premier Węgier odwiedził Niemcy. Szef centroprawicowego CSU Horst Seehofer zaprosił Orbana na najbliższe zamknięte posiedzenie tej partii. Nie spodobało się to niemieckiej lewicy popierającej politykę proimigracyjną.

– Viktor Orban zasłużył sobie na wsparcie, a nie na krytykę – zadeklarował Seehofer. – Ze strony Bawarii Węgry mogą liczyć na wsparcie, dla rozwiązania problemu uchodźców są one bowiem „nieodzowne” – dodał przewodniczący CSU. Szef Unii Chrześcijańsko-Społecznej w Bawarii, a jednocześnie premier tego landu, jest jednym z polityków, którzy w ostatnim czasie wyrażali głośny sprzeciw wobec działań kanclerz Angeli Merkel. W kwestii imigrantów z krajów muzułmańskich poglądy Seehofera są zbliżone do tych, które reprezentuje węgierski polityk. Podczas obrad CSU Orban przypomniał o odpowiedzialności rządu Niemiec za wywołanie fali imigracyjnej w Europie. – My, Węgrzy, chronimy dzisiaj południową granicę Bawarii – stwierdził węgierski premier.

Swoją dezaprobatę wobec zaproszenia Orbana wyraził Thomas Oppermann, szef lewicowego klubu parlamentarnego SPD, optującego za przyjmowaniem imigrantów przez kraje UE. – Pan Orban depcze prawa człowieka, a pan Seehofer rozwija przed nim czerwony dywan. To nie jest w porządku – stwierdził Oppermann.

Szmar/kresy.pl, n24.de

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Viktor Orban w Niemczech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.