Vivat dobra zmiana. Polacy mogą pojechać bez paszportów covidowych oraz szprycowania się do Chorwacji. Gdy jednak z niej wrócą, rząd warszawski wyśle ich na kwarantannę z powodu śmiertelnej pandemii

Rząd warszawski tak mocno wpadł w Wielką Histerię, że Polacy w kraju są gorzej traktowani, niż w niektórych innych państwach. Jak się okazuje, można pojechać do Chorwacji na wakacje na starych zasadach, bez żadnego paszportu covidowego czy poddania się aplikacji nieprzebadanym preparatem. Jednak gdy wrócimy z tego kraju, trafimy na kwarantannę.

Polska znalazła się na tzw. zielonej liście ECDC. Oznacza to, że Chorwacja będzie wpuszczać turystów z Polski według zasad sprzed Wielkiej Histerii. Wystarczy więc przedstawić na granicy paszport lub dowód osobisty oraz wypełnić formularz lokalizacyjny.

– Jeżeli osoby jadące do Chorwacji z krajów z zielonej listy po drodze będą musiały przejechać przez kraj/region, który nie jest na niej umieszczony, na granicy będzie trzeba udowodnić, że przejeżdżało się przez nie tylko tranzytem – informuje chorwackie ministerstwo spraw wewnętrznych. Zaznaczono, że dowodem może być np. „dowód uiszczenia opłat za autostrady, rachunek za paliwo itp., na podstawie których będzie możliwe określenie dokładnego czasu podróży przez te kraje/regiony”.

Ks. Daniel Wachowiak na Twitterze zwrócił uwagę, że w takiej sytuacji Polacy są traktowani gorzej przez rzekomo własne państwo, niż przez obce.

– I póki co testy po powrocie do Ojczyzny lub kwarantanna dla Polaków zasegregowanych jako niezaszczepieni. Wiele krajów otworzyło się na wszystkich Polaków a Polska zamyka się na miliony swoich – napisał na Twitterze kapłan.

– Zarówno zaszczepieni jak i niezaszczepieni mogą przenosić wirusa. Dlaczego zatem Polska pozwala na segregację ludzi przy powrocie do Ojczyzny? Zaszczepieni bez testów i kwarantanny, a reszta traktowana jak gorsi obywatele – dodał ks. Wachowiak.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.