Vivat dobra zmiana! Zamknięto czynną drogę, by ministrowie i członkowie rządu mogli otworzyć ją ponownie

„Dziennik Wschodni” poinformował o zamknięciu tzw. „małej obwodnicy Kraśnika” na kilka godzin, aby ministrowie i członkowie rządu mogli ją „otworzyć”. Wcześniej oficjalne otwarcie drogi – z udziałem pisowskich samorządowców – miało miejsce 31 grudnia.

– Droga wojewódzka nr 833 Kraśnik-Chodel została udostępniona dla kierujących. Trwające ponad rok prace budowlane polegające na przebudowie i modernizacji arterii łączącej powiat kraśnicki z powiatem opolskim kosztowały ponad 90 milionów złotych – poinformowało w ostatni dzień roku Starostwo Powiatowe w Kraśniku na swojej stronie internetowej.

W oficjalnym ówczesnym otwarciu udział wzięli m.in. marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, radna z Kraśnika Anna Baluch, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera, starosta kraśnicki Andrzej Rolla, przewodniczący rady powiatu kraśnickiego Jacek Dubiel i zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kraśniku Michał Kondracki.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie podał, że 8,5 km nowej drogi „znacząco odciąży ruch w Kraśniku”. Z kolei „uroczyste otwarcie odcinka” odbędzie się 4 stycznia, czyli w dniu dzisiejszym.

– Wtorkowe otwarcie odbędzie się ze znacznie większą pompą. I z większą liczbą lokalnych VIP-ów. Na 833 będzie tłoczno, bo tylko „wstępna lista” gości liczy aż 60 nazwisk. Wśród zaproszonych są np. wicepremier Jacek Sasin, ministrowie: infrastruktury Andrzej Adamczyk, funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda, edukacji i nauki Przemysław Czarnek, czy wiceminister finansów Piotr Patkowski – podał „Dziennik Wschodni”. Rzecznik Sasina poinformował, że ten ma być nieobecny.

Ze zdjęć i opisu na profilu marszałka Stawiarskiego – ponownie otwierającego drogę – wynika, że obecnych było kilku parlamentarzystów oraz samorządowców.

ZDW poinformowało, że od godz. 10.15 na odcinku skrzyżowania ulic Urzędowskiej i Słowackiego do skrzyżowania Urzędowskiej, Lubelskiego Lipca 80 i Granicznej droga została zamknięta. – Na ww. odcinku drogi ruchem pojazdów będą kierować funkcjonariusze policji, którzy wyznaczą objazdy – przekazano.

Rzecznik ZDW Kamil Jakubowski w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim” powiedział, że w piątek już wpłynęła zgoda od wojewody na korzystanie z trasy.

– Była robiona dla mieszkańców i dlatego postanowiliśmy ją im udostępnić najszybciej, jak to jest możliwe. Otwarcie zdecydowaliśmy się zorganizować 4 stycznia z tego powodu, by móc na nie zaprosić przedstawicieli prasy oraz rządu RP. Jest to na tyle duża inwestycja, która była potrzebna mieszkańcom powiatu kraśnickiego i dlatego chcieliśmy, by jej oficjalne otwarcie stało na jak najwyższym poziomie – przekonywał rzecznik Jakubowski.

Najwyraźniej więc widzowie telewizji reżimowej będą mogli dziś ponownie zobaczyć materiał o otwarciu „kolejnej drogi” dzięki rządzącej oligarchii. A to, że została już wcześniej otwarta? Bez czołowych oligarchów się nie liczy.

interia.pl / dziennikwschodni

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net