W austriackim ekspresie kolei państwowych rozlegały się okrzyki Hitlera zamiast komunikatów

W pociągu ekspresowym „Railjet” należącym do austriackich państwowych kolei OeBB w niedzielę zamiast zwykłych zapowiedzi z głośników rozbrzmiewał głos Adolfa Hitlera. Puszczane były jego przemówienia oraz okrzyki, np. „Heil Hitler” i „Sieg Heil”. Agencja APA podkreśla, że to nie pierwszy taki incydent w ostatnim czasie.

Przemówienia Hitlera nadawano bezpośrednio przez interkom. Roland Scherscher z Krajowego Urzędu Ochrony Konstytucji i Zwalczania Terroryzmu (LVT) Dolnej Austrii, główny prowadzący śledztwo przekazał, że „zatrzymano już dwóch podejrzanych, których udało się ustalić dzięki analizie z monitoringu”.

Podejrzanych jeszcze nie przesłuchano. Byli to pasażerowie, nie pracownicy. OeBB potwierdziło trzy przypadki „przejęcia” głośników.

Poprzedni podobny incydent miał miejsce w pociągu na trasie Bregencja-Wiedeń.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– W pociągu można było usłyszeć fragmenty historycznego nagrania przemówienia Hitlera. Po tym nastąpiło kilka wezwań Sieg Heil – podała APA.

Agencja przypomina, że szerzenie takich treści w Austrii jest karalne.

– Prawdopodobnie podejrzani otworzyli znajdujące się w każdym z wagonów interkomy za pomocą własnego klucza, dostępnego każdemu pracownikowi kolei, a następnie odtworzyli nagrania – przekazał rzecznik kolei.

rmf24.pl

fot. ilustracyjne/fot. Schnitzel_bank/CC BY-ND 2.0/Flickr

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net