W co gra prezydent? Najpierw zaprasza na Marsz Niepodległości, a potem mówi, że go nie będzie (WIDEO)

Dziś rano „Rzeczpospolita” opublikowała rozmowę z prezydentem III RP Andrzejem Dudą, w którym zapraszał na Marsz Niepodległości. Teraz już wiemy, że Duda jednak się nie zjawi, mimo zaproszenia ze strony organizatorów. Oficjalny powód jest – delikatnie mówiąc – niepoważny.

– Chciałbym, żebyśmy razem poszli w Marszu Niepodległości, i jest to kwestia odpowiedzialności wobec społeczeństwa. Stańmy obok siebie i pokażmy ludziom, że można być razem. Można się nie gryźć – powiedział „Rzeczpospolitej” prezydent.

Ludzie z Kancelarii Prezydenta od dłuższego czasu rozmawiali z organizatorami Marszu, stowarzyszeniem Marsz Niepodległości. Warunkiem, który stawiali, była gwarancja, że jedynymi symbolami, które się na nim pojawią, będą barwy narodowe.

Około południa pojawiła się informacja, że prezydent nie pojawi się na Marszu Niepodległości. Potwierdził to Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.

– 11 listopada prezydent od rana do późnej nocy bierze udział w uroczystościach państwowych. Kalendarz zdecydował – powiedział Spychalski. Z nieoficjalnych doniesień wiadomo, że prezydent bał się „kontrowersyjnych haseł i okrzyków”.

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości podkreśla, że proponowano prezydentowi, by przybył na Marsz i jako pierwszy wygłosił przemówienie na samym początku wydarzenia. – Pomimo tego, że dzielą nas pewne różnice polityczne, pomimo, że pojawiają się sytuacje, w których jesteśmy w bardzo silnym sporze politycznym, chcielibyśmy zaprosić pana prezydenta Andrzeja Dudę – mówił Robert Bąkiewicz podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej.

nczas.com, medianarodowe.com, twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.