W końcu uda się dogadać narodowcom i wolnościowcom? Bosak: Mamy uzgodnienia (WIDEO)

W ten weekend odbyła się V Konferencja Prawicy Wolnościowej w Warszawie. Jednym z prelegentów był wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. Powiedział, że narodowcy mają „uzgodnienia ideowe, które obejmowałyby i narodowców i konserwatywnych liberałów”.

– My jako środowisko narodowe uzgodnienia ideowe, które obejmowałyby i narodowców i konserwatywnych liberałów mamy za sobą i żeśmy je przeszli w 2012 i 2013 roku, co zaskutkowało publikacją deklaracji ideowej w roku 2013, która jest pod trzema hasłami: tożsamość, suwerenność, wolność – przypomniał Krzysztof Bosak.

– Zachęcam osoby, które nawet nie sympatyzują z Ruchem Narodowym żeby zajrzały do tej deklaracji, bo może się z nią zgadzają i na bazie tej deklaracji, wypracowanej wspólnie z prezesem UPR, pracujemy od kilku lat. To jest jakiś tam nasz bagaż programowy, który wnosimy do tej dyskusji – dodał.

Odniósł się także do kwestii wyborów do europarlamentu. Zwrócił uwagę, że „w kampanii wyborczej istotny będzie sprzeciw wobec Unii Europejskiej”. – A to czy ktoś będzie bardziej akcentował kwestie własności, wolności narodowej, wolności jednostki, państwa suwerennego czy inne to może zależeć od specyfiki danego kandydata – zaproponował.

– Lista może zebrać więcej głosów mając bardziej różnorodną ofertę, nie musimy wszyscy się ujednolicać na siłę, bo nie o to w tym chodzi – podkreślił.

nczas.com, youtube.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net