W Niemczech zniesiono jeden z ostatnich symboli Wielkiej Histerii. W Polsce teoretycznie nadal istnieje, choć niemal wszyscy mają go w nosie

Od wczoraj w Niemczech nie prześladuje się formalnie ludzi za brak maski na twarzy w szpitalach i placówkach medycznych. W Polsce teoretycznie nadal istnieje taki obowiązek, choć z jednej strony zgodność z prawem tegoż jest wątpliwa. Z drugiej – mało kto próbuje jeszcze przestrzegać tego szkodliwego przepisu.

Od 1 marca w Niemczech nie trzeba mieć maski na twarzy w placówkach medycznych i w szpitalach dla pracowników i pacjentów. Nie ma też obowiązku testowania się na koronkę przed przyjęciem do placówki.

Teoretyczny nakaz obowiązuje w Niemczech jedynie dla osób odwiedzających kogoś w gabinetach medycznych oraz domach opieki.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

– Ten nakaz – jak i wszystkie inne koronaobostrzenia, np. graniczne – ma wygasnąć 7 kwietnia. Dlaczego akurat 7 kwietnia, a nie 5 albo teraz – nie wiadomo – podkreśla portal nczas.com.

Niemiecki minister zdrowia Karl Lauterbach przekonywał, że łagodzenie restrykcji wynika ze „stabilnej sytuacji epidemicznej”. Nadal jednak apeluje o uwagę grup podwyższonego ryzyka.

– A w Polsce jak to w Polsce. Obowiązek jest, połowa go nie przestrzega, nawet najtwardsi covidianie. I tak nikt nie wie po co maski. Ot, nosi się – skomentował sytuację dr Paweł Basiukiewicz.

nczas.com / twitter.com / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net