W Olsztynie i okolicach prawo jazdy znajdują w chipsach? Materiał policji pokazuje wypadki, do których nie powinno nigdy dojść (WIDEO)

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępniły nagranie z drona na trasie w okolicach Tomaszkowa. Pokazuje on zarówno wypadki jak również łapanie kierowców łamiących przepisy. Pierwsza część przeraża.

Na nagraniu widzimy skrzyżowanie DK51 z ul. Wulpińską koło Tomaszkowa. Trasa główna ma pierwszeństwo, zaś przed wjazdem na nią znajduje się znak STOP.

Jak się okazuje, niejeden kierowca – mimo ruchu na trasie głównej – nawet nie zwalnia, próbując przeciąć ulicę między autami. Efektów głupoty łatwo się domyślić.

Część z zaprezentowanych wypadków wygląda bardzo niebezpiecznie. Co również widać na nagraniu, spowodowanie kolizji naraża na duże niebezpieczeństwo kierowców i pasażerów jadących po trasie w pobliżu wypadku w momencie jego zajścia.

– Policjanci wspólnie z GDDKiA połączyli siły, aby uzmysłowić kierowcom, jak niebezpiecznym zachowaniem jest zignorowanie znaku „STOP”. To, jak przed „STOPEM” zachowują się niektórzy nieodpowiedzialni kierujący zarejestrował policyjny dron. To, do czego może doprowadzić ignorowanie przepisów ruchu drogowego, dobitnie zobrazował materiał zarejestrowany przez kamery GDDKiA – napisano w opisie filmu.

Portal auto-swiat.pl zwraca uwagę, że w tym miejscu „kierowcy mają dobrą widoczność, a oznakowanie pionowe i poziome jest wykonane wzorowo”, a mimo tego „tylko w latach 2019-20 doszło do 6 wypadków i 11 kolizji”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “W Olsztynie i okolicach prawo jazdy znajdują w chipsach? Materiał policji pokazuje wypadki, do których nie powinno nigdy dojść (WIDEO)

  • 21 października 2021 o 09:22
    Permalink

    I będzie coraz gorzej, bo na kursach ani nie uczy się jeździć ani znać i rozumieć przepisy, lecz jedynie jak zdać idiotyczny egzamin. Stale zaś powiększa się grono osób, które nie mają czasu ani ochoty zdawać ileś-tam-razy, więc załatwiają sobie prawo jazdy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net