21 maja 2024
Wiadomości

W polskich więzieniach coraz więcej obcokrajowców. Dominują Ukraińcy i Gruzini

Portal kresy.pl zapytał Służbę Więzienną o dane dotyczące obcokrajowców w polskich więzieniach. Jak wynika z przekazanych informacji, „w ostatnich latach odnotowano znaczny wzrost liczby cudzoziemców przebywających w polskich zakładach karnych i aresztach śledczych”. Dominują zaś Ukraińcy i Gruzini.

Dane na 25 lipca wskazują, że w polskich więzieniach i aresztach przebywało ponad 77,4 tys. osadzonych. Cudzoziemcy to prawie 2,2 tys. osadzonych. Dla porównania, w maju 2021 roku tylko 1,3 tys. osadzonych było obcokrajowcami.

– Dane przekazane portalowi Kresy.pl przez Służbę Więzienną wskazują, że obecnie najliczniejszą grupę stanowią Ukraińcy – 956 osób (406 tymczasowo aresztowanych, 545 skazanych, 5 ukaranych). Na drugim miejscu uplasowali się obywatele Gruzji – 349 (214 tymczasowo aresztowanych, 133 skazanych i 2 ukaranych). Z kolei tymczasowo aresztowanych i skazanych Białorusinów jest łącznie 128 – czytamy na kresy.pl.

Przypomniano też, że w maju 2021 roku było to 541 Ukraińców, 111 Gruzinów i 76 Białorusinów.

Niedawno „Rzeczpospolita” podała dane dotyczące popełniania przestępstw w Polsce przez cudzoziemców. W tej statystyce również dominowali Ukraińcy i Gruzini. Co ciekawe, odmówiono wcześniej podania tych danych portalowi kresy.pl. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

kresy.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. Falkenpost/Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net