4 grudnia 2023
Wiadomości

W Szczecinie Niemcy pikietowali za imigrantami

Wczoraj na placu Grunwaldzkim w Szczecinie odbyła się kilkuosobowa pikieta zwolenników przyjmowania do Polski imigrantów. Wsparła ich grupa Niemców o lewicowych poglądach. Gdy na miejsce przybyli kibice i narodowcy, doszło do m. in. słownych przepychanek. 

foto: "Młodzież Wszechpolska - Okręg Zachodniopomorski" na fb
foto: „Młodzież Wszechpolska – Okręg Zachodniopomorski” na fb

Pikietę zorganizowali aktywiści z organizacji „Otwarta Rzeczpospolita”. Podczas wydarzenia nie zabrakło płytkich haseł o błędnie rozumianej tolerancji i równości, walce z rasizmem i wykluczeniem oraz ksenofobią.

Liczna grupa kibiców i narodowców, po opuszczeniu tramwaju, przywitała pikietujących okrzykami: „raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „Ile wam dali, żebyście protestowali?!”, „Szczecin wolny od islamu”, „Co was tak mało, pajace co was tak mało?!” oraz odpalonymi petardami.

Liczebne dysproporcje pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami przyjmowania imigrantów były zauważalne i jednoznaczne.

„Do spontanicznej grupy patriotów dołączali przypadkowi przechodnie wyrażający poparcie dla idei obrony granic przed obcym i groźnym elementem kulturowym” – czytamy na facebookowym profilu zachodniopomorskiej Młodzieży Wszechpolskiej.

Jeden z przeciwników islamizacji przemknął między policyjnym kordonem, który oddzielał od siebie obie grupy. Policja wkroczyła do akcji po incydencie jednej ze stron. Użyto gazu łzawiącego oraz środków przymusu. Kilka osób zostało zatrzymanych.

Na pikiecie można było dostrzec unijne flagi. W imię „europejskości” i „nowoczesności” głos zabrała obywatelka Niemiec. Jej wystąpienie zostało wygwizdane przez prawą stronę demonstracji. Postronni obserwatorzy i mieszkańcy Szczecina zwrócili uwagę na symboliczny wymiar zapraszania Niemców w kontekście polskiej własności miasta i historycznym zjawisku folksdojczów.

Maj/pch24.pl, mmszczecin.pl, Facebook

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net