23 czerwca 2024
Wiadomości

W Tajlandii zakazana surogacja

Władze tajskie zakazały „macierzyństwa zastępczego”. Stało się to po tym, jak australijska para odrzuciła dziecko surogatki, które urodziło się z zespołem downa. Za złamanie zakazu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Tajska matka, która miał urodzić dziecko australijskiej parze, wydała bliźniaki, w tym chłopca z zespołem downa. Matka twierdzi, że para zabrała jedynie zdrową dziewczynkę, natomiast chorego chłopca odrzucili. Australijczycy jednak temu zaprzeczają.

W związku z zaistniałą sytuacją, władze Tajlandii przypomniały, że możliwość skorzystania z „usług” surogatki mają jedynie tajskie pary, które z powodów medycznych nie mogą mieć własnego dziecka. Dodatkowym warunkiem jest to, że za wykonaną „usługę” matka zastępcza nie może pobierać wynagrodzenia.

Agencje zajmujące się wyszukiwaniem surogatek oraz par, które nie mogą mieć dzieci, zlekceważyły zakaz i działają nadal. Władze tajskie wprowadziły więc całkowity zakaz wynajmowania matek zastępczych, a korzystanie z nich będzie surowo karane. Za złamanie zakazu będzie można dostać 10 lat pozbawienia wolności. Surogacja będzie dozwolona jedynie w przypadku, gdy para będzie pochodzić z Tajlandii i nie będzie płacić za „usługę”.

AMMO/pch24.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net