16 czerwca 2024
Wiadomości

W telewizji reżimowej 80 proc. czasu antenowego przypada na członków rządzącej oligarchii

Teoretycznie pieniądze odbierane nam przez rząd idą m.in. na „publiczną telewizję” z „misją”. W praktyce jest jak widać. „Wirtualne Media” podały za członkiem KRRiT Tadeuszem Kowalskim informacje o czasie antenowym poświęcanym na ugrupowania polityczne. W telewizji utrzymywanej pod przymusem z naszych podatków 80 proc. czasu antenowego w 4-tym kwartale ubiegłego roku przypadało na członków rządzącej oligarchii. W radiu podobnie – 71 proc. czasu przypadało na członków oligarchii rządzącej.

– W czwartym kwartale 2022 roku na antenach Telewizji Polskiej wyemitowano ok. 290 godz. programów z udziałem najważniejszych organów państwa oraz sił politycznych. Prof. Kowalski poinformował, że na przedstawienie stanowisk koalicji rządzącej i popierających ją ugrupowań (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska, Partia Republikańska, Kukiz’15 ) oraz stanowisk kancelarii Prezydenta, Premiera i Marszałka Sejmu przeznaczono łącznie 80 proc. czasu poświęconego politykom wszystkich partii. Takie dane udostępnił nadawca publiczny (dla porównania w III kwartale 2022 r. było to 77 proc.) – podał portal wirtualnemedia.pl.

Pod koniec ubiegłego roku emitowano przez 204 godziny stanowiska PiS, premiera, prezydenta i marszałka Sejmu. Inne partie wchodzące w skład rządu łącznie przedstawiano jedynie przez 26 godzin.

PO i marszałek Senatu mieli łącznie 24 godziny. Pozostałe partie opozycyjne zaś jedynie 34 godziny.

– Na prezentację stanowisk opozycyjnych partii politycznych (Platforma Obywatelska, Inicjatywa Polska, Polska 2050, Nowa Lewica, Polskie Stronnictwo Ludowe, Lewica Razem, Nowoczesna, Partia Zieloni, Federacja dla Rzeczypospolitej, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Polska Partia Socjalistyczna, Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) oraz Marszałka Senatu  nadawca  publiczny poświęcił w IV kwartale 2022 r.,  łącznie 20 proc. czasu przeznaczonego dla wszystkich partii. (Dla porównania w III kwartale 2022 r. było to 23 proc.) – czytamy.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

W radiu utrzymywanym pod przymusem z naszych podatków było niewiele lepiej. Na rząd przypadło 71 proc. czasu antenowego. Z czego 69 proc. przypadło PiS, a 2 proc. SP. Opozycja otrzymała łącznie 29 proc. czasu antenowego.

wirtualnemedia.pl

fot. ilustracyjne/fot. freeimages.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net