6 kwietnia 2024
Wiadomości

W ten weekend zmiana czasu na zimowy

W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na zimowy. O godz. 3 należy przestawić zegarki na godz. 2. Pociągi w Polsce przez godzinę będą stały.

W nocy z soboty na dzielę o godz. 3 nastąpi zmiana czasu. Zegary tradycyjne należy cofnąć wówczas do godz. 2.

Zdecydowana większość urządzeń elektrycznych czas przestawia automatycznie. W szczególności komputery i smartfony.

Zmianie czasu w Europie sprzeciwia się zdecydowana większość mieszkańców. Badania Komisji Europejskiej wykazały, że przeciwnych zmianie czasu jest aż 84 proc. badanych. Przebadano zaś 4,6 mln osób, co jest najliczniejszą grupą respondentów w historii.

W Polsce sprzeciw jest niewiele mniejszy, niż średnia unijna. Sondaż IBRiS dla Radia ZET wskazał, że 80 proc. badanych jest przeciwnych zmianie czasu.

Zmiana czasu wprowadzana jest na podstawie unijnej dyrektywy ze stycznia 2001 roku. Oprócz tego w marcu wprowadzono rozporządzenie premiera w tej sprawie na okres kolejnych pięciu lat. Jeśli przez ten czasu KE nie zadecyduje inaczej, w Polsce będzie obowiązywała zmiana czasu.

Negatywnych aspektów zmiany czasu jest wiele. Jednak największym absurdem jest polityka PKP Intercity. Pociągi kursujące w nocy ze zmianą czasu zatrzymają się na około godzinny postój na najbliższej stacji, by podróż odbyła się zgodnie z rozkładem.

businessinsider.com.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net