Wadowice: burmistrz atakuje chrześcijan

Z okazji Bożego Narodzenia, lewacki burmistrz Mateusz Klinowski, niegdyś związany z palikociarską hołotą, określił Chrystusa mianem „żydowskiego heretyka” oraz „sekciarzem z Palestyny”. Słowa te padły na Facebooku 25 grudnia.

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

„Dziś czcimy i świętujemy narodziny żydowskiego heretyka, dziecka Arabów [błąd autora – red.], terrorysty i sekciarza z Palestyny, którego część z nas pragnie uczynić Królem Polski. Pamiętacie?” – napisał na Facebooku Klinowski, aktualnie burmistrz Wadowic. Pod wpisem zamieścił mema ze świętą rodziną z podpisem: „Nie zapomnij o nienawiści do uchodźców ustawiając sobie świąteczny obrazek pary z Bliskiego Wschodu desperacko poszukującej schronienia”.

Portal wadowice24.pl przypomina, że aktualny burmistrz jest zafascynowany muzułmanami i chętnie przyczyni się do islamizacji miasta. „Nie jest prawdą, że islam to terror i nienawiść do Europejczyków. Podróżowałem po Bliskim Wschodzie, żyłem wśród muzułmanów, islamistów, a nawet terrorystów. Nigdzie nie czułem się tak bezpiecznie, jak tam. Islam to kultura gościnności, poszanowania dla obcego” – miał napisać we wrześniu na Facebooku Klinowski.

Reakcja na bożonarodzeniowy antyklerykalizm była na szczęście wyraźna. „Wstyd mi za ten wpis Burmistrza Wadowic : ( Trochę więcej tolerancji dla wiary i tradycji innych…” – napisała jedna z użytkowniczek Facebooka. „Szkoda tylko, że my – wyborcy Klina sprzed kilku miesięcy – zostaliśmy żyrantami wiarygodności jego poglądów. Wstyd mi” – skomentował na Facebooku bezczelną wypowiedź antyklerykała radny Paweł Janas. „Nikt nie potępia Twojego ateizmu, więc nie potępiaj Wierzących! I tu już nie chodzi o efekt, który chciałeś osiągnąć…” – napisał do burmistrza inny radny, Paweł Krasa.

Józef Brynkus, poseł z Wadowic, zapowiedział reakcję w sprawie skandalicznego wpisu burmistrza. „Na odpowiedź burmistrza Mateusza Klinowskiego pod tym haniebnym porównaniem przyjdzie czas po Świętach Bożego Narodzenia” – napisał . Na koniec dodał: „Jaki burmistrz, taki wpis”.

CWIK/pch24.pl, kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net