Wałęsa: Bardzo zniszczyli moje imię

foto: fb.com
foto: fb.com

Dziś rano Lech Wałęsa ponownie zabrał głos w sprawie dokumentów, które przekazała do IPN wdowa po Kiszczaku. „Panowie, którzy podrabialiście na mnie dokumenty, ja Wam wybaczam i jestem przekonany, że robiliście często to z pobudek patriotycznych dla dobra Polski” – napisał na swoim mikroblogu na Wykopie Wałęsa. 

W wypowiedzi były prezydent przedstawił swoją wersję i interpretację wydarzeń.

„Panowie, którzy podrabialiście na mnie dokumenty, ja Wam wybaczam i jestem przekonany, że robiliście często to z pobudek patriotycznych dla dobra Polski, głęboko wierząc, jak zresztą cały świat, że nie mieliśmy najmniejszej szansy na urwanie się Sowietom, i że dążenie takich ludzi jak ja zakończy się straszną tragedią. Całkiem możliwe to było” – napisał Lech Wałęsa.

„No ale zaryzykowaliśmy. Udało się, walka między nami zakończona. […] Jednak w walce stosowane były nie zawsze czyste metody. Dziś kilku łajdaków, często wcześniej dezerterów, próbuje skorzystać z tych nieczystych metod walki i uruchamiać je jako prawdziwe i dobre na dzisiejszy, inny czas. Proszę Was, nie pozwólmy im na to” – czytamy w dalszej części wpisu.

Tekst kończy się wyznaniem Wałęsy: „Bardzo zniszczyli moje imię, bardzo zniszczyli wspaniałe zwycięstwo Solidarności. Dziwię się ruchom zmarłego Generała, w obu sytuacjach gdybym się znalazł, tak postąpić wobec mnie nie wolno było. Dlatego moim zdaniem powinniście czuć się zwolnieni z lojalności, pozwolić i pomóc prawdzie zwyciężyć”

Maj/interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net