4 kwietnia 2024
Wiadomości

Warszawa i Kraków manifestują

Wczoraj miały miejsce demonstracje pod hasłem sprzeciwu wobec rosyjskiej okupacji na Ukrainie. Manifestowały Kraków i Warszawa, a dokładniej Ukraińcy mieszkający w Polsce i kilku Polaków.

W proteście warszawskim udział wzięło 50 osób. W większości byli to Ukraińcy żyjący w Polsce, ale również Polacy i Rosjanie. Zgromadzenie odbyło się pod siedzibą ambasady Federacji Rosyjskiej. Protestujący mieli na sobie flagi Ukrainy oraz transparenty. Hasłami przewodzącymi były „Pokój dla Ukrainy” i „Powstrzymać Putina”. Uczestnicy Manifestacji skandowali m. in.: „Kijów – Warszawa, wspólna sprawa” oraz  „Putin- Terrorist”.

Natomiast w Krakowie liczba demonstrantów wynosiła 100 osób. Byli nimi przedstawiciele środowiska ukraińskiego. Marsz protestujących ruszył spod pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym do konsulatu Federacji Rosyjskiej. Uczestnicy marszu krzyczeli podczas manifestacji: „My nie chcemy wojny!”, „Europa z Ukrainą”, „Wolna Ukraina bez Putina”, „Putin precz”, „Solidni z Ukrainą”, etc.

Celem protestów było zamanifestowanie sprzeciwu wobec okupacji rosyjskiej na części wschodniej Ukrainy, wspomaganiu separatystów na wschodzie i dostarczania im broni ciężkiej oraz wojska. Protestujący pragnęli by ten konflikt się skończył, a Putin zostawił Ukrainę.

Nieliczna ilość protestujących świadczy o tym, że nachalna propaganda ukraińska nie odnosi zbyt dużych efektów wśród aktywnej części społeczeństwa.

Joan/interia.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net