Warszawska kiełbasa wyborcza. Jaki chce dawać 1 tys. zł za adopcję… psa

Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, Wikimedia Commons

Wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki startuje na prezydenta i wraz ze swoim głównym konkurentem robi wydarzenia dla mieszkańców Warszawy pod kątem nadchodzących wyborów samorządowych. Tym razem obiecał m.in. bon o wartości tysiąca złotych za adopcję psa lub kota.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy przedstawił 1 lipca z okazji Dnia Psa pięciopunktowy program „Warszawa dla zwierząt”. – W związku z tym, że będziemy chcieli zadbać o zwierzęta w mieście, przygotowaliśmy pięciopunktowy program, który będziemy chcieli realizować jak uda się odbić ratusz od Platformy Obywatelskiej – powiedział Patryk Jaki.

Wśród propozycji jest wzmocnienie eko patrolu – specjalistycznej jednostki ds. obrony zwierząt w ramach straży miejskiej. Drugim postulatem jest zwiększenie nakładu na miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”.

Kandydat na prezydenta Warszawy przyszedł na konferencję z psem należącym do mokotowskiego radnego PiS, Jacka Ozdoby. Według przywołanych przez niego szacunków koszt utrzymania zwierzęcia w schronisku sięga 3 tys. zł. – Dlatego my będziemy chcieli wprowadzić bon o wartości tysiąca złotych dla osób, które adoptują pieska bądź kotka ze schroniska; uważamy, że to miastu się opłaci – twierdził Jaki. Bon ma być realizowany „np. na usługi weterynaryjne albo w specjalistycznych sklepach”.

Kandydat na prezydenta Warszawy opowiedział się ponadto za podniesieniem wydatków na darmowe zabiegi sterylizacji oraz za zwiększeniem liczby „miejsc przyjaznych zwierzętom”

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.