Warszawska komunikacja publiczna. Z autobusu wystrzelił płyn chłodniczy. Panika i jedna osoba ranna

Wczoraj w jednym z autobusów należących do podwykonawcy warszawskiego ZTM wystrzelił płyn chłodniczy. Pasażerowie wpadli w panikę i stratowali jedną osobę, która trafiła do szpitala.

Wczoraj przed godz. 7 autobus należący do jednej z firm podwykonawczych ZTM przejeżdżał przez skrzyżowanie ulic Górczewskiej i Płockiej na Woli. Wówczas w pojeździe wystrzelił nieoczekiwanie płyn chłodniczy.

Choć początkowo nikomu nic się nie stało, pasażerowie wpadli w panikę. Próbując szybko opuścić pojazd, poturbowali jedną osobę, która z obrażeniami została zabrana do szpitala.

Zespół prasowy straży pożarnej poinformował, że w autobusie należącym do firmy Arriva doszło do awarii układu chłodniczego. – Ona bezpośrednio nie spowodowała zagrożenia dla pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego – poinformowała w wiadomości dla „Interii” straż pożarna.

Rzecznik właściciela pojazdu Joanna Parzniewska zapewniła, że pojazd był „regularnie sprawdzany pod względem technicznym” i miał niezbędną dokumentację. Przeszedł także przeglądy oraz badania.

– Ustalamy przebieg zdarzenia i okoliczności wystąpienia usterki. Pomogą w tym m.in. nagrania z monitoringu, w który autobus był wyposażony. Na razie jednak nie jesteśmy w stanie podać przyczyny awarii – zaznaczyła.

Autobus jeździ po Warszawie od 2016 roku. Rzecznik powiedziała, że „nie przypomina sobie” podobnej sytuacji z przeszłości.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net