Waszczykowski: pomoc polskich policjantów w Macedonii możliwa

Szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski stwierdził, że w związku z prośbą o pomoc, jaką wystosowała borykająca się z masowym napływem nielegalnych imigrantów Macedonia, należy rozważyć wysłanie tam polskich policjantów.

– Polska już wysłała pomoc do Słowenii. Należałoby rozważyć, czy na przykład istnieje potrzeba, by nasi policjanci w tej chwili byli w Kosowie i czy nie warto przesunąć ich na którąś z granic europejskich, która rzeczywiście wymaga opieki. Będę na ten temat rozmawiał z ministrami w Polsce – powiedział szef resortu spraw zagranicznych po zakończeniu nieformalnej narady unijnych ministrów spraw zagranicznych w Amsterdamie. Narada dotyczyła pomocy Turcji oraz przebywającym tam migrantom oraz sposobów powstrzymania ich napływu do Europy.

Waszczykowski podsumował, że podczas spotkania koncentrowano się na poszukiwaniu „pozytywnych rozwiązań”. Rozważano różne warianty, m.in. zamykanie granic, wpuszczanie imigrantów czy wysyłanie im pomocy humanitarnej. Podczas zebrania stwierdzono, że kluczowym obszarem jest Turcja. Jedną z rozważanych opcji było rozproszenie migrantów w Europie. – Kiedyś oni będą musieli wrócić i czy wtedy wrócą, jeśli zaznają, jak to powiedział jeden z ministrów, luksusowego życia w Europie? – postawił retoryczne pytanie minister Waszczykowski.

Podczas narady w Amsterdamie dyskutowano także o przyszłości strefy Schengen. Inną podnoszoną kwestią była możliwość szybkiego odsyłania do krajów pochodzenia osób pozbawionych możliwości uzyskania azylu.

Maj/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net