Waszczykowski: Stosunki polsko-niemieckie są dobre

foto: Youtube
foto: Youtube

Minister Witold Waszczykowski spotkał się z szefem niemieckiej dyplomacji, Frankiem-Walterem Steinmeierem. Rozmowa dotyczyła polityki wschodniej, kryzysu finansowo-gospodarczego, debaty z Wielką Brytanią oraz problemu imigrantów.

– Stosunki polsko-niemieckie są dobre, oparte na solidnych fundamentach. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze wiele takich spotkań. Przygotowujemy się do szczytu NATO i mamy wspólny pogląd, by rozwiązywać problemy Europy – zadeklarował Witold Waszczykowski. – W tym roku obchodzimy 25-lecie traktatu o dobrym sąsiedztwie między Polską i Niemcami. Mamy nadzieję, że nowy model rozwoju Unii Europejskiej zostanie ustalony kompromisowo i Wlk. Brytania w niej pozostanie – dodał szef MSZ.

Witold Waszczykowski odniósł się również do kwestii kryzysu imigracyjnego. – Jednoznacznie definiujemy i odróżniamy uchodźców od imigrantów ekonomicznych. Będziemy w miarę możliwości pomagać uchodźcom, tak jak się zobowiązaliśmy – stwierdził minister, przypominając jednocześnie, iż Polska przyjęła ok. miliona uchodźców z Ukrainy. – Liczymy, że zostanie to zauważone w Europie. Chcielibyśmy, żeby unia jako instytucja, służyła wszystkim państwom i działała równo w interesie każdego z nich – dodał Waszczykowski.

Joan/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net