28 lutego 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Watykańska Kongregacja Nauki Wiary o Medjugorie

Watykańska Kongregacja Nauki Wiary nie uznała autentyczności objawień w Medjugorje. Leżąca na obszarze Bośni i Hercegowiny miejscowość nie uzyskała statusu sanktuarium, może być jednak miejscem krzewienia wiary i modlitwy.

Z relacji włoskiego dziennika „Il Giornale” wynika, że dokument Kongregacji – sporządzony w 34. rocznicę początku rzekomych objawień – czeka teraz na zaopiniowanie przez papieża Franciszka. Do niego należy podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie. Kongregacja Nauki Wiary wskazuje, że pielgrzymi mogą odwiedzać Medjugorje w celu modlitwy. Jednak zaleca także nieutrzymywanie kontaktów z „widzącymi” i nieuczestniczenie w seansach rzekomych objawień.

Rzekome objawienia Matki Bożej wobec sześciorga osób miały rozpocząć się w Medjugorje w czerwcu 1981 i trwają – jak twierdzą „wizjonerzy” – do dziś.

Ojciec święty zapowiadał szybką reakcję w tej sprawie. Włoskie media spekulują, że prawdopodobnie będzie ona negatywna, wskazując na słowa papieża. W niedawnej homilii Franciszek w zawoalowanej formie wyraził swój pogląd. Mówił o ludziach, którzy, zamiast spędzać czas na aktywnym „świadectwie Słowa, czekają na wizjonerów, którzy powiedzą, jakie przesłanie przekaże nam Matka Boża”.

Reakcja Stolicy Apostolskiej nie dziwi, skoro uprzednio komisje kościelne zdecydowanie podkreślały teologiczną niespójność tzw. „orędzi”. Raził także brak posłuszeństwa okazywanego biskupowi miejsca oraz posłuszeństwa papieżowi, który poprzez pracę poprzedniej komisji kard. Ruiniego na próżno czekał na wyjawienie „widzącym” dziesięciu tajemnic, rzekomo otrzymanych od Matki Bożej. Innym wątkiem budzącym wątpliwości są ogromne przedsięwzięcia gospodarcze „wizjonerów”, którzy rozpoczęli inwestowanie w miejscowe hotele oraz biura podróży. Rozpętana rywalizacja doprowadziła między nimi do kłótni i podziałów.

Mug/gazetaprawna.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net