We Francji szykuje się „gorąca sobota”. Francuzi przeciwko restrykcjom i segregacji sanitarnej. Pokazano gilotyny, Macrona ubrano w hitlerowski strój

Prezydent Francji Emmanuel Macron przedstawiony jako Adolf Hitler, demonstrowanie gilotyn – tak wygląda sytuacja we Francji w przede dniu wielkich protestów, które planowane są na jutrzejszy dzień. To odpowiedź społeczeństwa na restrykcje wprowadzone przez rząd w Paryżu dla interesu wielkich koncernów pod pretekstem tzw. pandemii.

Protestujący zwolennicy wolności odsłonili publicznie trzy gilotyny, które zadedykowali deputowanym, którzy poparli prawo segregacji sanitarnej. Francuskie służby prowadzą w tej sprawie śledztwo.

Na protestach pojawiały się także „żółte gwiazdy”. W tej sprawie zawiadomienie złożyła Liga przeciw Rasizmowi i Antysemityzmowi, ponieważ uważają, że symbol ten przysługuje Żydom, natomiast obecnie symbolu użyli zwolennicy wolności.

– Wydaje się, że radykalizacja protestów jest na rękę rządowi, który chce w ten sposób ośmieszyć i izolować falę sprzeciwu. W grę wchodzi polityka i przyszłoroczne wybory prezydenckie. Na ulice nie wychodzą wyborcy Macrona, a na coraz mocniejszym podziale społecznym i pokazaniu radykalizmu protestu korzysta jego obóz „rozsądku” – czytamy na nczas.com.

W departamencie Var we Francji pojawiły się billboardy, na których znajduje się prezydent Macron w mundurze niemieckim stylizowany na Hitlera i namawia do szprycowania. Prezydent zawiadomił o nich prokuraturę. Ich autorem jest satyryk Michel Ange Flori, który został przesłuchany przez prokuraturę wczoraj. Zarzucono mu publiczne znieważenie prezydenta. Odmówił składania zeznań, jednak napisał na Twitterze, że „goła d…a proroka to satyra, zaś żartowanie z prezydenta-dyktatora to bluźnierstwo”.

Jutro we Francji mają odbyć się protesty przeciwko paszportom covidowym oraz segregacji sanitarnej. Prawdopodobnie dojdzie do dużych zamieszek. Demokratyczna władza w końcu nie zamierza łatwo ustępować wolności.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.