We Włoszech aresztowano kilkudziesięciu masonów. Mieli związki z mafią

Symbol masonerii/fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons

27 członków tajnej loży masońskiej zostało aresztowanych na Sycylii. Wśród nich byli „wysoko postawieni miejscowi politycy”. Mieli związki z mafią.

Loża masońska, do której przynależeli aresztowani, funkcjonowała w Castelvetrano. „Giornale di Sicilia” podkreśla, że to właśnie z tego miasta wywodzi się Matteo Messina Denaro – jeden z głównych szefów słynnej mafii Cosa Nostra.

Jest on poszukiwany przez policję. Jest uznawany za za jednego z najniebezpieczniejszych przestępców świata. Śledczy uważają, że działalność tajnej loży może mieć związek z osobą mafiosy.

Część osób zatrzymanych przebywa w areszcie, część zaś w areszcie domowym. Kilku z nich jest znanymi politykami, m.in. deputowany włoskiego parlamentu Francesco Cascio, były deputowany zgromadzenia Giovanni Lo Shiuto, były burmistrz Castelvetrano Felice Errante oraz inni lokalni politycy i urzędnicy. Wśród zatrzymanych jest też kilku policjantów.

GdS zaznacza, że zajmowanie wysokich stanowisk w polityce oraz w policji sprawia, że mogli oni wpływać na podział dużych funduszy z Unii Europejskiej oraz pozyskiwać istotne informacje na temat spraw prowadzonych przeciwko przestępcom.

To nie pierwszy przypadek, gdy włoskie służby aresztują masonerię. W 2008 roku osadzono w areszcie 8 członków loży pod zarzutem współpracy z mafią. Mieli oni dostarczać grupom przestępczym informacje o postępach śledztw prowadzonych przeciwko mafiosom.

We Włoszech funkcjonuje wiele lóż masońskich. Swoją działalność prowadzą one w sposób jawny lub tajny. Obecny rząd Włoch przyjął zasadę, że nie mogą w jego skład wchodzić masoni

Kościół z kolei nakłada ekskomunikę z mocy prawa za przynależność do loży masońskiej.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.