Według zamachowca nie było strzelaniny

Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Kilka dni temu doszło do strzelaniny w pociągu relacji Amsterdam-Paryż. Zamachowiec El Khazzani został złapany i przesłuchany. Nie przyznał się jednak do zamachu terrorystycznego. Ponadto był zdumiony, że o to go oskarżono.

Adwokat zamachowca, Sophie David, zdała relacje z pierwszych rozmów przeprowadzonych ze swoim klientem. Według zatrzymanego mężczyzny, zarzut terroryzmu jest bezpodstawny. Nie ukrywał swego zdumienia i stwierdził, że  zamierzał tylko obrabować pasażerów, ponieważ brakowało mu funduszy. Broń którą miał przy sobie – karabin Kałasznikow, pistolet automatyczny Luger i nóż – rzekomo znalazł w brukselskim parku niedaleko dworca

Według El Khazzaniego, nie było żadnej strzelaniny, bo broń mu się zacięła, a chwilę potem powalono go na ziemię i związano. Zdziwił się bardzo na informację od swojego adwokata, że w czasie wydarzenia było trzech rannych oraz stwierdził, że nie słyszał strzałów.

Mało prawdopodobne, że policja uwierzy w jego zeznania, zwłaszcza w znalezienie broni w parku. W dodatku sprawca strzelaniny był notowany jako entuzjasta organizacji islamskich, a także spędził kilka miesięcy w Syrii.

Joan/interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net