5 kwietnia 2024
Wiadomości

Wegańskie małżeństwo zagłodziło 18-miesięcznego syna. „Dziecko nie jadło przez tydzień”

Sheila O’Leary została skazana na dożywotnie pozbawienie wolności za zagłodzenie na śmierć swojego 18-miesięcznego syna Ezry. Mąż kobiety czeka na proces mając te same zarzuty. Ezra ważył zaledwie 7 kg, zaś norma dla dziecka w jego wieku to 12 kg.

Dramat wydarzył się w Cape Coral na Florydzie. 18-miesięczny Ezra zmarł z wycieńczenia. Powodem była restrykcyjna dieta stosowana przez jego rodziców.

Małżeństwo wezwało pogotowie, gdy dziecko straciło przytomność. Według doniesień mediów, małżeństwo nie zdawało sobie sprawy z krzywdy, jaką wyrządzali synowi.

Sheila i Ryan Patrick O’Leary to weganie. Śledztwo wskazuje, że karmili dzieci niemal wyłącznie bananami, mango i awokadu. Ezra był również karmiony piersią.

Gdy ratownicy przybyli na miejsce, stwierdzili zgon dziecka. Rodzice przyznali, że dziecko nie jadło przez tydzień i miało problemy z zasypianiem.

Ezra ważył w momencie śmierci 7 kg. Norma dla 18-miesięcznego chłopca to 12 kg.

Autopsja wykazała, że przyczyną zgonu były powikłania z powodu niedożywienia. W raporcie podkreślono, że gdy Ezra „zmarł z wycieńczenia, był rozmiarów 7-miesięcznego dziecka”.

– Dzieci doświadczyły we własnym domu ekstremalnego zaniedbania – powiedziała prokurator stanowa Amira Fox. – Postanowiła zignorować jego krzyki. Nie potrzebowała wagi, żeby zobaczyć jego kości. Nie potrzebowała wagi, żeby usłyszeć jego płacz – mówiła zastępca prokuratora stanowego podczas rozprawy.

Sheila O’Leary została uznana winną morderstwa pierwszego stopnia już w czerwcu. Wówczas usłyszała sześć zarzutów, m.in. znęcania się nad potomstwem i zaniedbania. Sąd hrabstwa Lee na Florydzie wydał teraz wyrok dożywocia.

Mąż kobiety, Ryan czeka w więzieniu na swój proces.

radiozet.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net