Węgry biorą się za zagraniczne finansowanie organizacji

Niccolò Caranti, licencja CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Eurokraci i najwięksi tego świata drżą. Węgry pracują nas ustawą, która zmusi organizacje pozarządowe do umieszczania informacji o tym, że otrzymują finansowanie zza granicy pod karą potężnych kar finansowych. W ten sposób Węgrzy chcą walczyć z ponadnarodowymi organizacjami wywierającymi naciski na władze i naród.

Komisja Wenecka wezwała już Budapeszt do złagodzenia projektu, obecny nazywając „przesadnym”.

Jeśli przepisy wejdą w życie, wszystkie organizacje, które przyjmują w ciągu roku więcej, niż równowartość 23 tys. euro będą zobowiązane w ciągu dwóch tygodni donieść informację o tym fakcie do sądu. Ponadto na stronach internetowych, publikacjach i wszystkich materiałach prasowych będzie obowiązek umieszczania adnotacji „organizacji wspieranej zza granicy”.

W przypadku niezastosowania się do nakazów, władza będzie mogła ukarać upomnieniem, grzywną a nawet likwidacją danej organizacji.

Głosowanie nad projektem odbędzie się 12 czerwca.

O skali wpływów funduszy zagranicznych w działających na Węgrzech organizacjach świadczy fakt, iż do kampanii nacisków w tej sprawie na rząd Wiktora Orbana włączyło się aż 120 tamtejszych organizacji, w tym lewicowe: Węgierski Komitet Helsiński oraz Amnesty International.

Wiceprzewodniczący Fideszu, Szilard Nemeth na początku roku zdiagnozował potrzebę „wymiecenia” z Węgier „organizacji pseudo-pozarządowych imperium Sorosa”, których celem jest „forsowanie ponad rządami narodowymi świata globalnego wielkiego kapitału i poprawności politycznej”.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.