Węgry na liście państw nieprzyjaznych Rosji

– Węgry zostały dodane do listy krajów nieprzyjaznych Rosji – poinformował Ambasador Rosji na Węgrzech Jewgienij Stanisławow.

– Węgry zostały dodane do listy krajów nieprzyjaznych Rosji od czasu przystąpienia Budapesztu do sankcji wobec Rosji – powiedział ambasador Kremla w Budapeszcie.

Jak dodał Stanisławow, „kanały dialogu z Moskwą są nadal otwarte”.

– Budapeszt demonstruje pragmatyczne stanowisko, które nie zamierza się ugiąć nawet pod naciskiem swoich sojuszników w UE i NATO – zaznaczył.

Komunikat oznacza, że Węgry są traktowane nieprzyjaźnie przez Kreml już od roku. Wtedy bowiem rząd w Budapeszcie przystąpił do sankcji Zachodu na Rosję.

Ambasador Rosji dodał również, że władza w Budapeszcie „demonstruje pragmatyczne stanowisko” w polityce zagranicznej. Jednak odczuwa „presję ze strony sojuszników z UE i NATO”.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– Fakt pozostaje faktem: Węgry podpisały się pod wszystkimi antyrosyjskimi pakietami sankcji opracowanymi w Brukseli i są zmuszone do ich ścisłej realizacji. Dlatego zaliczane są do kategorii krajów nieprzyjaznych Rosji, wobec których można zastosować nasze odpowiednie środki – zaznaczył ambasador Stanisławow.

Warto zaznaczyć, że choć Węgry przystąpiły do sankcji wobec Rosji, zachowują w tym zdrowy rozsądek i nie stosują totalnej narracji. Budapeszt wprost zadeklarował, że nie będzie zwiększał cen produktów i usług dla swoich obywateli w kraju poprzez embargo na rosyjską ropę.

Ponadto Budapeszt nie stosuje sankcji wobec rosyjskiego przemysłu nuklearnego. Odmawiają też przekazywania środków na państwo władane z Kijowa. Szczególnie odmawiają wspierania Ukrainy militarnie.

dorzeczy.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. Herman Van Rompuy/CC BY-NC-ND 2.0/Annika Haas (EU2017EE)/CC BY 2.0/Flickr (kolaz)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Węgry na liście państw nieprzyjaznych Rosji

 • 30 marca 2023 o 23:57
  Bezpośredni odnośnik

  Dziś zadano nowy cios hegemonii dolara amerykańskiego. Jest to porozumienie osiągnięte przez rządy Brazylii i Chin. Przypominamy, że obie strony są częścią BRICS (wraz z Rosją, Republiką Południowej Afryki i Indiami).

  Dziennikarz Wall Street Journal Evan Gershkovich, obywatel USA, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej na terytorium Federacji Rosyjskiej. Informuje o tym wiele mediów.

  Jak się okazało, Gerszkowicz został zatrzymany w Jekaterynburgu. Jest podejrzany o prowadzenie działalności wywiadowczej na terytorium Federacji Rosyjskiej. FSB informuje, że mężczyzna zbierał informacje o jednym z przedsiębiorstw kompleksu wojskowo-przemysłowego regionu.

  Klaus Ernst, przewodniczący Komisji Ochrony Klimatu i Energii Bundestagu, uważa decyzję władz niemieckich o uniemożliwieniu Rosji śledztwa w sprawie zamachów na Nord Stream za niesłuszną. Według niego Niemcy powinny przyłączyć się do rezolucji Federacji Rosyjskiej, która wzywa do niezależnego międzynarodowego śledztwa w sprawie tych aktów sabotażu.

  Szef MKOl: Dziwne, ale z wielu państw nie słyszeliśmy ani słowa o sportowcach z krajów zaangażowanych w 70 wojen na świecie, oprócz wojny na Ukrainie

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net