Węgry zamknęły granicę z Serbią

foto: Facebook
foto: Facebook

W związku z nieustającą falą imigrantów Węgry zamknęły granicę z Serbią i utworzyły specjalną strefę tranzytową. W dwóch regionach ogłoszono stan kryzysowy.

W poniedziałek granicę serbsko-węgierską przekroczyło prawie 10 tys. nielegalnych imigrantów. To rekordowa liczba, nawet jeśli wziąć pod uwagę roczny bilans, który wynosi 200 tys. ludzi. Dziś rano władze kraju zdecydowały o zamknięciu granicy, zwiększono również kary za nielegalne jej przekroczenie oraz przemyt ludzi. Straż graniczna liczy na pomoc wojska. W przyszłym tygodniu parlament ma podjąć decyzję w tej sprawie. Strefę graniczną poszerzono, wzmocniono również mur, ogrodzenia i inne zabezpieczenia. W dwóch południowych komitetach (województwach) ogłoszono stan kryzysowy, co automatycznie zwiększa uprawnienia policji i zezwala jej np. na zamykanie dróg.

Powstała specjalna strefa tranzytowa, gdzie rozpatrywane będą wnioski o azyl. – Może to służyć do tymczasowego umieszczania osób ubiegających się o status uchodźcy bądź inny status chroniony prawnie, a także do przeprowadzania procedury azylowej i innych procedur rejestracyjnych dla cudzoziemców – wyjaśnia Szef Generalnej Dyrekcji Zarządzania Kryzysowego. Imigranci, którzy nie zechcą skorzystać z możliwości ubiegania się o azyl, zostaną deportowani. Władze uprzedziły również, iż będą przyjmować jedynie wnioski złożone w Serbii bądź Macedonii, ocenianych jako tzw. kraje bezpieczne. W piątek, z powodu wielotysięcznych fal imigrantów, granicę z Węgrami zamknęła Austria.

MGOT/polskieradio.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net