Węgry odeślą imigrantów

foto: Facebook
foto: Facebook

Węgierski rząd chce zaostrzyć kurs względem imigrantów przybywających do kraju. Budapeszt zdecydował się na bezwzględne i szybkie odsyłanie ludzi ze szlaku bałkańskiego.

Wiktor Orban chce jak najszybciej odesłać ze swojego terytorium wszystkich nielegalnych imigrantów, którzy przekraczają granicę wędrując szlakiem bałkańskim. Przybysze mają trafić do państw z których przybyli, czyli do Serbii i Chorwacji. Od jutra każdy, kto znajduje się za granicą Węgier, będzie łapany i odprowadzany na granicę. Tam imigranci zostaną pokierowani do najbliższej strefy tranzytowej.

O nowych planach poinformował Györgi Bakondi, doradca ds. bezpieczeństwa. Zasady zostały już zaakceptowane przez parlament w Budapeszcie. Imigranci, którzy zostali złapani za węgierską granicą, zgodnie z przepisami będą musieli stanąć przed sądem, ze względu na naruszenie granicy państwowej. Do tej pory takie postępowanie zastosowano wobec 4942 imigrantów. Zwykle sąd skazuje ich na odesłanie do Serbii lub Chorwacji. Wyroki te jednak są rzadko wcielane w życie, ponieważ oba kraje nie chcą przyjmować z powrotem imigrantów.

Od tego roku węgierskie władze zatrzymały już ponad 17 tys. obcych, W ubiegłym roku było ich 391 tys. W areszcie znajduje się obecnie 330 niechcianych gości. Tylko 264 osoby spośród 199 tys., którzy złożyli na Węgrzech wnioski o azyl, zostali przyjęci do kraju.

Mas/Kresy.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net