Węgrzy wbrew UE bronią swoich granic

Węgierski parlament przyjął ustawę, która zezwala na odsyłanie za ogrodzenie graniczne nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Postanowiono to wbrew naciskom eurokratów oraz międzynarodowych lobbystów na rzecz przyjmowania obcych.

foto: Bela Szandelszky, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com
foto: Bela Szandelszky, licencja CC BY 2.0 via Flickr.com

Nowa ustawa zezwala na zatrzymanie w promieniu 8 km od granicy imigrantów, którzy nie popełnili przestępstwa poza nielegalnym przekroczeniem granicy, będą eskortowani przez policję do najbliższego przejścia granicznego. Ma to zapobiec przepełnieniu ośrodków dla imigrantów na terenie Węgier. Ustawę atakuje przedstawiciel Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców.

Tylko w tym roku ponad 19,1 tys. osób wystąpiło o azyl na Węgrzech, a prawie 14,7 tys. przekroczyło nielegalnie granicę kraju. Budapeszt utworzył dwie strefy tranzytowe na granicy z Serbią, gdzie imigranci mogą złożyć wniosek o azyl. Węgrzy ograniczyli jednak liczbę przyjmowanych tam osób do 30 dziennie. Stąd też imigranci gromadzą się w prowizorycznych obozach przy strefach tranzytowych, zlokalizowanych już na terytorium Węgier, ale poza ogrodzeniem granicznym.

CWIK/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net