WHO nadal żyje w Wielkiej Histerii. Zapowiada jednak „ostatnią prostą”

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że „koniec pandemii Covid-19 jest w zasięgu wzroku”. Opublikowała również wytyczne dla rządów państw, które mają „pomóc” na „ostatniej prostej” w oficjalnie toczonej walce z koronawirusem.

W cotygodniowych raportach WHO liczba zgonów uznanych za covidowe na świecie jest najniższa od marca 2020 roku.

– Nigdy nie byliśmy bliżej końca tej pandemii – to jeszcze nie jest koniec, ale już go widać – twierdzi dyrektor generalny agencji, dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, cytowany przez Sky News.

– Maratończyk nie zatrzymuje się, gdy pojawia się linia mety, biegnie mocniej, z całą energią, która mu została. My też musimy. Widzimy linię mety, jesteśmy na zwycięskiej pozycji. Ale teraz jest najgorszy czas, aby przestać biec – dodał.

– Jeśli teraz nie skorzystamy z tej okazji, narażamy się na więcej wariantów, więcej zgonów, więcej zakłóceń i więcej niepewności. Więc wykorzystajmy tę okazję – kontynuował.

Ghebreyesus ogłosił, że WHO opublikowała sześć raportów przedstawiających działania, jakie „muszą” podjąć teraz rządy państw. Znajdują się w nich wytyczne dotyczące testów, szprycowania i „najlepszych praktyk” w zakresie zarządzania chorobą. Pojawia się także kwestia „zapobiegania rozprzestrzenianiu się dezinformacji i zaangażowania społeczności”. Tutaj należy zaznaczyć, że chodzi w praktyce o głosy krytyczne wobec narracji już coraz marniej podpartej jakimkolwiek rozumem, a opierającej się na tępej propagandzie i hasłach.

Czy zapowiedź szefa WHO oznacza nowe dociśnięcie śruby? Komentatorzy mają tutaj różne opinie. Trzeba jednak zachować czujność i być gotowym do sprzeciwu, aby Wielka Histeria już nie powróciła.

wp.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net