13 kwietnia 2024
Wiadomości

Wiceminister klimatu Urszula Zielińska jeździ 18-letnim samochodem spalinowym, a wzywała do redukcji emisji CO2 do 90 proc. (WIDEO)

Wiceminister Klimatu Urszula Zielińska, która zasłynęła z wypowiedzi, że UE „musi absolutnie przyjąć ambitne cele i musimy przyjąć cel redukcji emisji o 90 proc.”, czyli że Bruksela musi zmusić ludzi do nędzy, dzięki której nie będą emitowali CO2, sama jeździ 18-letnim spalinowym autem. Wyjaśniła dlaczego.

Sprawa wyszła na jaw podczas rozmowy w Radiu Plus.

– Pani minister, z tego co widziałem w oświadczeniu majątkowym, jest raczej majętną osobą. Dlaczego pani nie jeździ elektrycznym samochodem, tylko 18-letnim Volkswagenem? – zapytał redaktor Jacek Prusinowski.

– Dlatego że mieszkam w bloku i nie mam pod blokiem ładowarki. Proste – odpowiedziała wiceminister klimatu Urszula Zielińska.

– Pod blokiem nie ma pani ładowarki… w pobliżu nie ma ładowarki? To taka wygodna jest pani? Dla klimatu nie mogłaby pani podjechać, naładować gdzie indziej? Serio? – dopytał dziennikarz.

– Myślałam o tym, żeby z drugiego piętra kabel poprowadzić – twierdziła wiceminister Zielińska.

– My potrzebujemy więcej infrastruktury dla takich osób jak ja, które mieszkają w małym bloku w śródmieściu Warszawy. A poza tym mam dosyć dobry transport publiczny – przekonywała.

Sytuacja pięknie pokazuje, jakie podejście do rzeczywistości mają klimatyści. Im z takich czy innych powodów wolno korzystać ze wszystkiego.

Natomiast – w ich mniemaniu – motłoch ma się ograniczać i zredukować swoją emisję CO2, czyli doprowadzić się do nędzy. A ponieważ nikt normalny nie będzie chciał doprowadzać swoich warunków życia do podłości, to UE musi przyjąć i wyegzekwować redukcję emisji CO2.

Wiceminister Zielińska na początku roku zasłynęła z publicznego poparcia dla unijnego celu redukcji CO2 o 90 proc.. Była za to krytykowana nawet przez lewicowe środowiska.

Jak widać jednak, stanowiska nie straciła.

YT / kontrrewolucja.net

fot. YT / Sedno Sprawy Radia PLUS

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net