Wiceminister pandemii twierdzi, że „nikt w Polsce nie zmarł z powodu podania szczepionki”. Kraska podaje liczby, ale standardowo bez szczegółów

Wiceminister pandemii Waldemar Kraska przekonywał dziś, że „nikt w Polsce nie zmarł z powodu podania szczepionki przeciw COVID-19”. Nie wskazał jednak, na podstawie których danych wygłoszony został taki komunikat, szczególnie, że przyznał, iż były „zgony zbieżne w czasie” z podaniem szprycy. Odniósł się także do niepożądanych odczynów poszczepiennych, skupiając się na łagodnych.

W Radiowej Jedynce wiceminister pandemii mówił o projekcie Funduszu Kompensacyjnym Szczepień Ochronnych. – W Sejmie odbyło się wczoraj pierwsze czytanie projektu ustawy o funduszu kompensacyjnym, a potem także posiedzenie sejmowej komisji zdrowia – bardzo dobre i merytoryczne posiedzenie, aczkolwiek zgłoszono wiele poprawek. Na koniec wszyscy członkowie komisji jednogłośnie przyjęli ten projekt, podkreślam, jednogłośnie – mówił Kraska.

– Wszystkie siły polityczne poparły ten projekt i to bardzo cieszy. Jest to ustawa, która będzie zachęci osoby niezaszczepione, aby tego dokonać – dodał wiceminister pandemii.

Następnie powiedział o wykonaniu 43 mln zastrzyków preparatem dopuszczonym jedynie warunkowo do obrotu na terenie państw UE na koronawirusa – błędnie nazywanego „szczepionką” – oraz że zgłoszonych zostało po nich 16 tys. NOP-ów. Wiceminister pandemii twierdzi, że 85,1 proc. z nich to łagodne objawy, jak np. ból w miejscu ukłucia czy też zaczerwienienie. Nie skupił się natomiast na fakcie, ze aż prawie 15 proc. z nich miało najwyraźniej o wiele poważniejszy przebieg.

Należy tutaj zwrócić uwagę, że według wielu ekspertów w Polsce panuje szkodliwe podejście w społeczeństwie dotyczące zgłaszania NOP-ów. Niemała część społeczeństwa – szczególnie osoby starsze – nie zgłaszają objawów, które występują, stąd można zakładać, że informacja podana przez wiceministra pandemii jest wartością znacznie zaniżoną w stosunku do stanu rzeczywistego.

Następnie Waldemar Kraska przekonywał, że „Nie ma ani jednego zgonu, który miałby związek z podaniem szczepionki przeciw COVID-19”. – Podkreślam, nikt w Polsce nie zmarł z powodu podania szczepionki przeciwko COVID-19. 33 przypadki śmierci, mają zbieżność czasową z podaniem szczepionki, ale nie jest to udowodniony wpływ, że zgon był po podaniu szczepionki – mówił wiceminister pandemii. Należy podkreślić, że nie wspomniano tutaj, czy w ogóle próbowano sprawdzić wpływ podania preparatu na zgon. Użyto wypowiedzi w formie „zabezpieczającej”, tj. „brak dowodu”, bez jednoczesnego podania jakichkolwiek więcej szczegółów.

interia.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “Wiceminister pandemii twierdzi, że „nikt w Polsce nie zmarł z powodu podania szczepionki”. Kraska podaje liczby, ale standardowo bez szczegółów

 • 10 grudnia 2021 o 08:35
  Permalink

  witam sa w polsce prawnicy czy juz ich nie ma do saDU TYPA ODDAC ZA PODAWANIE OPINI PUBLICZNEJ FALSZYWYCH DANYCH

  Odpowiedz
 • 10 grudnia 2021 o 12:14
  Permalink

  Na koronawirusa również ludzie nie umierają. To są po prostu „zgony zbieżne w czasie”.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net