16 czerwca 2024
Wiadomości

Wichury i grad nad Polską. W Gorzowie Wielkopolskim „sytuacja była dramatyczna”. IMGW wydało najwyższy alert (FOTO+WIDEO)

W Polsce pojawiły się pierwsze burze i wichury spowodowane cyklonem Peggy. IMGW ostrzega przed ulewnymi deszczami do 90 mm oraz opadami gradu. Wiatr w porywach może osiągać do 70 km/h.

Nad ranem potężna burza przeszła przez Gorzów Wielkopolski. – Najpierw około 5:00 rano przez miasto przeszła burza, później intensywny deszcz. Woda powoli opada, ale sytuacja była dramatyczna – powiedział brygadier Bartłomiej Mądry z gorzowskiej straży pożarnej.

– Zalane są piwnice i wszystkie główne ciągi komunikacyjne. Mieszkańcy mają problemy z dotarciem do pracy,  szkół i przedszkoli – dodał i zaznaczył, że odnotowano około 160 interwencji.

W trakcie ulewy doszło do kilku kolizji i stłuczek. Nawałnica zerwała także dach z budynku przy ul. Żniwnej.

Na zdjęciach i filmach udostępnionych w sieci widać, jakich zniszczeń dokonała burza.

– IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem, które mogą występować na terenie sześciu województw w zachodniej i południowo-zachodniej części kraju. Ostrzeżenia najwyższego – trzeciego stopnia – wydano w części województwa lubuskiego dla powiatów: gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego, międzyrzeckiego i dla Gorzowa Wlkp. Jak podało IMGW, obserwowane i nadal prognozowane są tam burze, którym miejscami towarzyszą ulewne opady deszczu – podaje rmf24.pl.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net