Wichury w Polsce. Miejscami wiatr może wyrywać drzewa z korzeniami, na Bałtyku sztorm (PROGNOZA POGODY)

Nad Polskę nadciąga głęboki niż. Jego efektem będą wichury, miejscami przekraczające 110 km/h. Najgorzej będzie na wybrzeżu w czwartkowy wieczór.

Pierwsze porywy wiatru pojawią się w Polsce w czwartek. Z północnego zachodu w kierunku południowego wschodu zacznie przemieszczać się w szybkim tempie front atmosferyczny. Możliwe małe opady deszczu.

Po południu w czwartek wiatr będzie dawał o sobie znać w całym kraju. W większości osiągnie prędkość 50 km/h. Na Pomorzu – 65, natomiast nad samym morzem 70 km/h.

Wieczorem i w pierwszej nocy z czwartku na piątek najciężej będzie na Wybrzeżu między Ustką a Świnoujściem. Tam wiatr może osiągnąć prędkość do 100 km/h. Podmuchy o takiej sile potrafią wyrywać drzewa z korzeniami. Na morzu z kolei wystąpi sztorm. W głębi lądu prędkość wiatru zwiększy się do nawet 80 km/h.

W piątek wiatr będzie wiał z prędkością 65 km/h w całym kraju, za wyjątkiem wschodu Polski i Małopolski, gdzie prędkość wiatru wyniesie 75 km/hm. W Tatrach natomiast wiatr osiągnie prędkość 110 km/h, w związku z czym nie należy tego dnia wychodzić w góry.

W sobotę wiatr będzie odczuwalny, ale będzie słabnąć.

onet.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net