Wielka Brytania: wniosek o delegalizację KOD w Home Office

foto: Twitter
foto: Twitter

W brytyjskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złożono wniosek dotyczący delegalizacji Komitetu Obrony Demokracji na Wyspach.

Z wniosku złożonego do brytyjskiego Home Office wynika, że KOD uważany jest za ugrupowanie antyspołeczne, radykalne, zagrażające bezpieczeństwu publicznemu oraz namawiające do politycznej przemocy. Pod podaniem podpisało się około 50 polskich emigrantów. Do wniosku dołączono zdjęcia z manifestacji Komitetu w Wielkiej Brytanii. Jeżeli Londyn przychyli się do wniosku, członkom KOD działającym na Wyspach grozi deportacja z zakazem powrotu.

Nie podano bliższych szczegółów odnośnie treści dokumentu, ani nie wiadomo, kto dokładnie się pod nim podpisał. Według nieoficjalnych informacji inicjatorami wniosku mieliby być przedstawiciele tzw. „starej Polonii”. Działacze KOD w Wielkiej Brytanii nie przywiązują większej wagi do złożonego wniosku. Uważają, że stoi za nim polska organizacja patriotyczna „Patriae Fidelis”. Dodają także, iż zamierzali wystosować podobny dokument właśnie przeciwko niej.

Maj/kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net