Wielka Histeria jedzie dalej. Minister pandemii ogłosił zwiększenie terroru z powodu wariantu omikron. Niedzielski: Jesteśmy gdzieś w apogeum

Z powodu tzw. pandemii i kolejnego wariantu koronawirusa o nazwie omikron, minister pandemii Adam Niedzielski zapowiedział, że władza zwiększy terror wobec Polaków. Wśród nowych restrykcji jest m.in. zmniejszenie limitu osób w kościołach. Życzenia rządu mają być forsowane w dniach 1-17 grudnia.

Minister pandemii przekonywał dziś, że omikron to mutacja „która stanowi ryzyko przyspieszenia pandemicznych procesów”. – To zmienia nasze podejście do dalszej walki z pandemią. W związku z tym przygotowaliśmy pakiet alertowy obostrzeń – twierdził Niedzielski.

Warto tutaj zauważyć, że pod pretekstem nieznanego właściwie wariantu niezbyt groźnego koronawirusa, rząd wbrew swoim zapowiedziom zaostrza terror wobec społeczeństwa. Co ciekawe, choć ostatnio Adam Niedzielski przyznał w końcu, że lockdown nie ogranicza tzw. pandemii, to poza pojawieniem się wariantu omikron jako pretekst do kolejnych obostrzeń podał właśnie zmniejszenie skali pozytywnych wyników testów na koronawirusa.

Nową falę terroru minister pandemii nazwał „pakietem alertowym”, na którą składają się dwa elementy.

– Pierwszy dotyczy uszczelnienia granic. Podążając za rekomendacją Europejskiej Agencji ds. Kontroli Zakażeń ECDC) wydajemy zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich (Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA i Zimbabwe), które są uznane za kraje szczególnego ryzyka. Osoby wracające z tych krajów, niezależnie jaką drogą, będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. Nie ma możliwości zwolnienia testem z takiej kwarantanny – mówił minister pandemii Adam Niedzielski.

– Kolejnym elementem jest zmiana zasad dla podróżujących do Polski z krajów non-Schengen. Wydłużamy kwarantannę do 14 dni, a zwolnienie z kwarantanny może być od ósmego dnia po wykonaniu testu PCR – kontynuował Niedzielski.

Zauważyć należy, że takie rozróżnienie wskazuje kolejny już raz, że nie ma konkretnego modelu podejścia do Wielkiej Histerii, zaś restrykcje są ustalane najwyraźniej losowo.

Rzecznik ministerstwa pandemii Wojciech Andrusiewicz podkreślił, iż będzie obowiązywać w kwestii przyjazdu z zagranicy segregacja sanitarna. Osoby w pełni zaszprycowane – nie wiadomo jednak, czy chodzi jeszcze o dwie, czy już o trzy dawki – preparatami dopuszczonymi warunkowo do obrotu na terenie UE nie będą podlegały bezsądowemu aresztowi domowemu. Kwarantanna dotyczyć będzie tylko osób czystych lub taki, które przyjęły inne preparaty.

– Zmniejszamy limity z 75 proc. do 50 proc. zapełnienia w gastronomii, hotelach, kulturze, kościołach, obiektach sportowych. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w tych limitach – dodał minister pandemii.

– Zmniejszamy też limit ze 150 do 100 osób dla imprez typu wesela, komunie, dyskoteki. W imprezach sportowych z 500 do 250. Ostatnia ważna zmiana – w punktach typu siłownia, strefa fitness, targi, konferencje, muzea podnosimy limit do 1 osoby na 15 m kw – kontynuował.

Twierdził również, że restaurator lub właściciel klubu fitness ma prawo zapytać o certyfikat covidowy. – Rozporządzenie daje takie możliwości organizatorom, żeby w ramach organizowanych przez siebie przedsięwzięć określali regulaminy. Wewnętrznie mogą one oznaczać, że jeżeli jest jakiś limit, to do limitu (osób) się wpuszcza. Jeżeli limit zostaje przekroczony, to zgoda osoby okazującej paszport (covidowy) na to, żeby wejść, jest domyślna. Jeżeli nie okazuje, to po prostu nie wejdzie. Tak powinny być skonstruowane regulaminy – przekonywał minister pandemii. Przypominamy, że rozporządzenia dotyczące Wielkiej Histerii są w najlepszym razie wątpliwej legalności.

– Niemniej (…) postanowiliśmy, że zostanie zwiększona liczba kontroli, które są skierowane do przedsiębiorców. Jeśli będziemy widzieli, że ta kwestia jest nieweryfikowana, że są przekroczone limity, to siłą rzeczy to jest podstawa do wręczenia odpowiedniej kary czy mandatu dla prowadzącego działalność gospodarczą – skłamał minister. Sądy orzekały już wielokrotnie bowiem na korzyść terroryzowanych przez podległe warszawskiemu rządowi przedsiębiorców wykazując m.in. niezgodność z prawem rozporządzeń, na podstawie których terror się odbywał. Przypominamy, że kary dla przedsiębiorców nękanych na życzenie rządu wypłacane są z pieniędzy, które odbiera się nam w podatkach.

– Jesteśmy gdzieś w apogeum IV fali. Teraz spodziewamy się, że albo te wzrosty wyhamują i będą utrzymywały się na tym stabilnym poziomie. Ale oczywiście też myślimy o bardziej optymistycznym scenariuszu, że ta liczba będzie spadała. Taki sposób myślenia do tej pory przyjmowaliśmy, że mamy sytuację pod kontrolą, tzn. jesteśmy w przewidywalny sposób zarządzać walką z pandemią, mając pojęcie, jakie będą wzrosty, trendy i co będzie działo po stronie szpitali – kłamał dalej Niedzielski.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net