Wielka Histeria. Objawy kaca mogą być objawami Omicrona, więc należy się izolować. Tak twierdzi anestezjolog cytowany przez duży „prozdrowotny” portal

– Zmęczenie i brak sił to częsty skutek zbyt mocnego imprezowania dzień wcześniej. Ale może to być również jeden z objawów zakażenia koronawirusem, w szczególności wariantem Omikron – czytamy w serwisie „Medonet” w tekście pt. „Objawy Omikronu a kac – jak ich nie pomylić? Lekarz wyjaśnia”. Dodano również, że „trzeba zwracać uwagę na inne objawy, a dla bezpieczeństwa – izolować się”.

W tekście przytoczono opinię dr Angelique Coetzee z RPA, która przytoczyła objawy Omicrona. Wśród nich znalazły się „ogromne zmęczenie i przyspieszone tętno”. – A ten pierwszy symptom może pojawia się w czasie intensywnego imprezowania, zwłaszcza po wypiciu sporej ilości alkoholu.

– Dlatego anestezjolog dr Ed Patrick zdradza jak odróżnić zmęczenie związane z Omikronem od – nazwijmy rzecz po imieniu – kaca. To cenna informacja – podaje „Medonet”.

– Ogólnie mówiąc, żeby odróżnić zmęczenie spowodowane kacem od tego wywołanego COVID-19, trzeba sprawdzić, czy nie występują inne objawy wyjaśnia. Jeśli twojemu zmęczeniu towarzyszy wysoka temperatura, kaszel, bóle mięśni lub ciała albo duszność, powinieneś jak najszybciej wykonać test PCR i rozpocząć izolację – przekonuje Patrick.

– Jeżeli jednak zmęczenie polega na mówieniu „od dzisiaj nie piję alkoholu” albo „nie trzeba było wypijać tej ostatniej kolejki”, to jednak można podejrzewać, że mamy do czynienia z klasycznym kacem – dodaje.

Ciekawym jest fakt, że nikt chyba nigdy wcześniej nie próbował utożsamiać choroby zakaźnej z osłabieniem nazajutrz po piciu alkoholu. Również ciekawe jest to, że z powodu spożywania lekarz bez większego problemu zachęca do tego, by z jednej strony się testować, z drugiej zaś rozpocząć izolację.

Najciekawsze zaś jest to, że portal, który deklaruje, że jego misją jest „szerzenie wiedzy i dostarczanie najświeższych informacji z zakresu medycyny i szeroko pojętego zdrowego stylu życia”, podaje opinię anestezjologa w kwestii dobrowolnej kwarantanny jako stwierdzony fakt.

medonet.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Wielka Histeria. Objawy kaca mogą być objawami Omicrona, więc należy się izolować. Tak twierdzi anestezjolog cytowany przez duży „prozdrowotny” portal

  • 4 stycznia 2022 o 08:07
    Permalink

    „David19 go nie nawidzi – zobacz jak…
    Opinia eksperta jest jednoznaczna, gdy masz objawy Davida, powiedz 'od dzisiaj nie piję’ lub 'nie trzeba było tak imprezować’ i David odstąpi” XD

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net