23 września 2023
Wiadomości

Wielka Histeria w Chinach. Zamykają kolejne miasta

Rząd w Pekinie prowadzi nadal politykę „zero Covid”. Oznacza to, że w razie otrzymania jakichkolwiek pozytywnych wyników testów na koronawirusa zamykane są całe miasta. Ma to również wpływ na pozostałe części świata, m.in. na Polskę.

Chiny wprowadziły lockdown w dzielniach Kantonu, Wuhan i Xiningu.

Kanton zamieszkuje 18 mln ludzi. Władze totalitarnego kraju zamykają kolejne osiedla. W całym mieście zaś prowadzone są obowiązkowe badania na obecność SARS-CoV-2.

W części dzielni zamknięto siłownie. Restauracjom zaś zakazano obsługi klientów na miejscu.

W 11-milionowym Wuhan lokalne władze zakazały 800 tys. mieszkańców jednej z dzielnic wychodzenia z domów. Zakaz obowiązuje do niedzieli. Wszystko z powodu 20 (sic!) nowych pozytywnych wyników testów na koronawirusa dziennie.

Szczególnie dramatyczna sytuacja jest w mieście Xining, stolicy prowincji Qinghai. Agencja Reuters podała, że władze zamknęły część sklepów z warzywami i owocami. W efekcie pojawiły się niedobory żywności i wzrost cen towarów codziennego użytku.

Chińska produkcja dociera do niemal całego świata, m.in. do Polski. Wiemy z poprzednich miesięcy, że zamykanie przez Pekin swoich miast może wywołać poważne problemy z dostawami niektórych towarów oraz wzrostu ich cen.

Prowadzenie przez Pekin polityki „zero Covid” może na dłuższą metę poważnie zaburzyć obecnie funkcjonującą dostępność towarów.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Wielka Histeria w Chinach. Zamykają kolejne miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net