Wielka Histeria w Warszawie. Brakuje ambulansów, bo szpitale pozamieniano znowu na covidowe świecące pustkami. „Łatwiej o miejsce dla pacjenta z koronawirusem niż z innymi schorzeniami”

W Warszawie brakuje karetek. Na ambulans trzeba czekać coraz dłuższy czas. Spowodowane jest to tym, że władze ponownie przekształciły mnóstwo szpitali w szpitale wyłącznie covidowe, ponownie świecące pustkami. Ratownicy medyczni wprost mówią, że „łatwiej jest dostać się do szpitala z pacjentami zakażonymi koronawirusem niż z cierpiącymi na inne schorzenia”.

Według ustaleń RMF FM, dziś 30 wezwań karetki czekało na realizację jeszcze przed południem. W ubiegłym tygodniu zleceń było nawet 120. Ambulanse były zajęte i nie można było ich wysłać do osób potrzebujących.

Ratownicy mają też więcej wezwań, niż w ubiegłym roku, do czego przyczynić mógł się terror i lockdown. Dziennie jest to około 780 wezwań.

– Liczba wezwań, których na bieżąco nie są w stanie obsługiwać stołeczne ambulanse – lawinowo – rośnie od miesiąca. To m.in. skutek przekształcania kolejnych szpitali na częściowo lub w całości covidowe. Ratownicy i dyspozytorzy zaznaczają, że doszło do sytuacji, w której łatwiej jest dostać się do szpitala z pacjentami zakażonymi koronawirusem – bo dla nich jest dużo miejsc – niż z cierpiącymi na inne schorzenia – podaje rmf24.pl.

Stacja poinformowała, że jeden z jej rozmówców, ratownik medyczny, otrzymał wezwanie do pacjenta z udarem po sześciu godzinach od przyjęcia zgłoszenia (sic!). Dyspozytorzy udzielają także potrzebującym informacji, że najpewniej sami szybciej dotrą na SOR, niż dotrze do nich karetka.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net