Wielka Histeria zatoczyła w Polsce koło? Minister pandemii zapowiada nowe obostrzenia znowu dla kilku regionów

Minister pandemii Adam Niedzielski powiedział „Faktowi”, że „w połowie sierpnia nastąpi pewne przyspieszenie zakażeń”. Regiony, w których mniej osób wzięło udział w eksperymencie medycznym, będą „bardziej narażone na wprowadzanie obostrzeń”. Dotyczy to – na chwilę obecną – pięciu województw.

Niedzielski zapytany o wprowadzenie segregacji sanitarnej jak we Francji pochwalił model, gdyż poprzez niego więcej osób zgłasza się na szprycowanie. Z drugiej jednak pojawia się więcej emocji i niezadowolenia w społeczeństwie.

– Zastanawiamy się więc, czy forsowanie pewnych rozwiązań, które zwiększają presję na społeczeństwo, nie będzie mniej skuteczne – stwierdził minister pandemii Adam Niedzielski.

– Spodziewamy się, że w połowie sierpnia nastąpi pewne przyspieszenie zakażeń. Najbardziej czarny scenariusz mówi, że będziemy mieli 15 tys. zakażeń dziennie na koniec września lub na początku października. Te optymistyczne mówią o tysiącu, czyli o braku wyraźnej fali – mówił Niedzielski, po czym skłamał, że „to, który scenariusz się ziści, będzie zależało od tego, ile osób zostanie zaszczepionych”. Wiele już przykładów z coraz większej liczby państw wskazuje, że ilość pozytywnych wyników na SARS-CoV-2 nie jest zbyt powiązana z ilością osób zaszprycowanych, a zależy wyłącznie od liczby przeprowadzanych testów.

Jednak to, co jest prawdziwe, to narażenie mieszkańców słabiej zaszprycowanych regionów na rządowe prześladowania. -Tam prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa i ciężkich przebiegów jest większe. Jak patrzymy na mapę Polski, to województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie – tam zdecydowanie to prawdopodobieństwo wprowadzania obostrzeń jest większe niż w pozostałych regionach – mówił minister pandemii.

– Myślimy o takim projekcie, gdzie firmy, które wykażą, że mają zaszczepionych pracowników, zwłaszcza tych mających kontakt z klientami, nie będą miały obostrzeń – dodał Niedzielski.

Zapowiedział też projekt ustawy zezwalający pracodawcy na dowiadywanie się, czy jego pracownik jest po wzięciu udziału w eksperymencie medycznym. – Trwają takie prace, by taki projekt przygotować. Ewentualnie podejmiemy na ten temat dyskusję na najbliższym posiedzeniu Sejmu – zapowiedział minister pandemii Adam Niedzielski.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

3 thoughts on “Wielka Histeria zatoczyła w Polsce koło? Minister pandemii zapowiada nowe obostrzenia znowu dla kilku regionów

 • 31 lipca 2021 o 11:16
  Permalink

  jestem ciekaw kiedy wstanie z wyra ten tchorz i powie dzisiaj 15 tys.

  Odpowiedz
 • 31 lipca 2021 o 11:44
  Permalink

  Ilość zachorowań zależy od liczby wykonanych testów a nie od liczby zaszczepionych na danym terenie ale w razie czego pozamykajmy regiony gdzie ludzie się szprycować nie chcą. Kto nami rządzi pytam się, gdzie tu logika?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.