23 maja 2024
WiadomościWojskowość

Wielka ofensywa na wschodzie

foto: YouTube (War Clashes) "War in Eastern Ukraine 2014 - 15. Full Battle Footage 1080p "
foto: Separatyści ostrzeliwujący ukraińskie pozycje; YouTube (War Clashes) „War in Eastern Ukraine 2014 – 15. Full Battle Footage 1080p „

Ukraiński Sztab Generalny rzucił do walki pod Marinką i Krasnogorowką ciężką artylerię. Ma ona powstrzymać szturmujących te miejscowości separatystów.

– Dla powstrzymania natarcia wroga i w celu uniknięcia strat wśród żołnierzy ukraińskie dowództwo zostało zmuszone do użycia ciężkiej artylerii, która wcześniej była wycofywana z linii walk zgodnie z porozumieniem rozejmowym z Mińska. Oficjalnie uprzedziliśmy o tym naszych międzynarodowych partnerów – poinformowała opinię publiczną służba prasowa ukraińskiego Sztabu Generalnego.

Dowództwo ukraińskie informuje również o dziesiątkach czołgów i około tysiącu piechoty rzuconych przez separatystów do natarcia na Marinkę i Krasnogorówkę. Szturm pozycji ukraińskich ma być wspierany przez ostrzał z haubic samobieżnych „Gwozdika” i wyrzutni rakietowych „Grad”. Inne odcinki frontu mają być ostrzeliwane z ciężkich dział i moździerzy.

Zgodnie z podpisanym rozejmem w Mińsku, obie strony konfliktu miały wycofać z linii frontu czołgi, ciężką artylerię i wyrzutnie rakiet, które miały być nie używane.

Żołnierze ukraińscy domagali się wprowadzenia do walki ciężkiej artylerii, ponieważ są niemal bezbronni wobec ostrzału rakietowego i artyleryjskiego separatystów. Ofensywa prowadzona na wspomniane miasta jest niemożliwa do odparcia dla Ukraińców bez wykorzystania ciężkich dział.

Kilka dni temu obserwatorzy OBWE wysłali raport, w którym stwierdzali zniknięcie części sprzętu wojskowego ze stanowisk separatystów.

Szy/Kresy24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net