Wielkanoc

foto: YouTube
foto: YouTube

Katolicy na całym świecie obchodzą dziś Wielkanoc, czyli Zmartwychwstanie Pańskie. „Wielka Noc” jest to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

W chrześcijaństwie każda niedziela jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa, jednak Niedziela Zmartwychwstania jest z nich wszystkich najbardziej uroczysta. Niedziela Wielkanocna rozpoczyna się w sobotę, tuż po zachodzie słońca. Tydzień poprzedzający Wielkanoc, stanowi najważniejszy dla wiary chrześcijańskiej Wielki Tydzień.

Niedziela wielkanocną rozpoczyna Wigilia Paschalna podczas której zapala się Paschał – symbol zmartwychwstałego Chrystusa. Jest to także ostatni dzień Triduum Paschalnego. Świętowanie Wielkanocy rozciąga się na cały okres wielkanocny, trwający 50 dni, którego zakończeniem jest dzień pięćdziesiątnicy, czyli Niedziela Zesłania Ducha Świętego. W 40. dniu obchodzona jest uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. W tym okresie używa się w liturgii białego koloru szat liturgicznych.

Wszystkim Czytelnikom „Kontrrewolucji” życzymy błogosławionych i radosnych świąt zmartwychwstania Pana.

Mas/Wiki

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net