Wielomski o tępej propagandzie portali „informacyjnych”. „Czytelnicy nie dostrzegają sprzeczności”

Prof. Adam Wielomski w poście na Facebooku odniósł się do propagandy w popularnych serwisach na temat Rosji. Zwrócił uwagę, że kilka następujących po sobie tekstów rzekomo informacyjnych de facto zaprzecza sobie nawzajem.

– Wchodzę sobie na jeden z portali „informacyjnych”. Wiszą tu równocześnie takie info: 1/ Rosja negocjuje wycofanie swoich wojsk z Ukrainy; 2/ Rosja prosi Chiny o wsparcie militarne, bo sobie nie daje rady z Ukrainą. 3/Rosja właśnie szykuje się do zaatakowania kolejnych państw – napisał na Facebooku prof. Wielomski.

Następnie publicysta zwrócił uwagę, że „ani dziennikarze tego portalu, ani jego czytelnicy zdają się nie dostrzegać w tych trzech, podanych jeden za drugim, newsach niczego sprzecznego i nonsensownego”.

– W postmodernistycznej post-logice dwa czy trzy twierdzenia ze sobą sprzeczne mogą stanowić jedną całość i nikt tej sprzeczności nie dostrzega. Jak mawia klasyk, „ciemny lud wszystko kupi” – ocenił prof. Wielomski.

Na koniec stwierdził, że „najgorsze” w tym wszystkim jest to, że „masa naprawdę w to wszystko wierzy, mimo że są to informacje wzajemnie wykluczające się”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net