Więźniowie z łagodnym Covid-19 dostali popularne w regionie zioło. 99 proc. z nich wyzdrowiało

Departament więziennictwa podał prawie 12 tys. więźniów popularne w regionie zioło o nazwie chiretta, w Polsce zwane brodziuszką wiechowatą. 99 proc. chorych, którzy mieli łagodne objawy Covid-19, miało wyzdrowieć.

O sprawie poinformował portal theconversation.com. 99 proc. więźniów z łagodnymi objawami Covid-19, którym podano chirettę, miało wyzdrowieć. Ze względu na skuteczność leczenia, Ministerstwo Szkolnictwa Wyższego, Nauki, Badań i Innowacji Tajlandii zaleciło tzw. bezobjawowym osobom przyjmowanie podczas posiłków 180 mg chiretty dziennie, rozdzielonej na trzy dawki.

Chiretta, której łacińska nazwa to „Andrographis paniculata”, w Polsce znana jako brodziuszka wiechowata, to popularne w Tajlandii zioło. Stosuje ją także tamtejsza służba zdrowia przy przeziębieniu i grypie.

W 1991 roku badacze z Uniwersytetu Mahidol w Bangkoku stwierdzili, że 6 g dziennie chiretty jest skuteczne tak samo, jak 4 g paracetamolu w łagodzeniu gorączki i bólu gardła u pacjentów ze stanami zapalnymi gardła i migdałków. Później kilka badań wykazało „pewną skuteczność chiretty w leczeniu nieskomplikowanych infekcji”. Nieczęste skutki uboczne były łagodne i krótkotrwałe.

Chiretta jest brana pod uwagę jako podstawa leku na Covid-19. – Komputerowa symulacja pokazała, że zawarty w ziele andrografolid wykazał zdolność do wiązania się z białkiem wypustki koronawirusa i osłabiania sprawcy infekcji. Tylko dobrze zaprojektowane i właściwie przeprowadzone badanie kliniczne może przynieść wiarygodne wyniki i wnioski – czytamy.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net