Winnicki: komu służą ci ludzie?

foto: Facebook
foto: Facebook

Robert Winnicki zauważa, że entuzjazm wobec przybycia wojsk amerykańskich jest nieuzasadniony. Zwraca też uwagę, że dążenie do bezsensownego zaostrzenia stosunków z Rosją jest dla Polski niebezpieczna.

„Zwracam uwagę, że gdyby Amerykanie traktowali nas jako partnera, a nie wasala, to przede wszystkim od wielu lat dostawalibyśmy duże wsparcie finansowe na zbrojenie naszej, własnej armii i dostęp do zaawansowanych technologii militarnych. Tymczasem obce wojska na polskim terytorium w czasie pokoju zawsze powinny być okazją raczej do zadumy nad słabością i zależnością od innych, niż do radości” – pisze Robert Winnicki na Facebooku.

„W obecnej sytuacji najbardziej groźne dla Polski jest jednak co innego: na zapleczu i w partii rządzącej są tacy wariaci lub agenci, którzy na serio deklarują – im ostrzej na linii Zachód-Rosja, w tym, Polska-Rosja, tym lepiej” – pisze prezes Ruchu Narodowego”. „Głoszą je pomimo tego, że to właśnie Polska na tym ostrzu i na pierwszej linii frontu, który chcieliby otworzyć, się znajduje. Komu służą ci ludzie?” – pyta poseł.

Jeszcze inne spostrzeżenie rzucił Marian Piłka z Prawicy Rzeczypospolitej. Rozłożenie wojsk amerykańskich nie zapewnia właściwie żadnej obrony przed Rosją. „Żołnierze amerykańscy lądują w Polsce. MON ogłasza to wydarzenie jako wielki sukces polskiej polityki bezpieczeństwa. I dlatego postanowił ich umieścić w bazach wzdłuż granicy niemieckiej.Jeżeli dobrze rozumiem ten manewr, takie ich rozlokowanie może służyć tylko obronie naszej niepodległości przed niemieckim zagrożeniem. Chyba że to rozlokowanie ma służyć szybkiej ewakuacji w razie rosyjskiego zagrożenia. Inaczej nie potrafię zrozumieć intencji ministra Macierewicza umieszczenia amerykańskich jednostek wzdłuż niemieckiej, a nie wschodniej granicy” – pisze Marian Piłka, wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej.

CWIK

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.