7 czerwca 2024
Wiadomości

Winnicki: Ukraina będzie prowadzić antypolską politykę, by zrekompensować swoje straty wizerunkowe

Facebook

Robert Winnicki ostrzega, że „prawdopodobnie Ukraina będzie rekompensowała swoje porażki na Wschodzie antypolską polityką”.

– Jako organizacje narodowe szykujemy w tym momencie obszerny apel o rewizję polityki wobec Ukrainy. Czy ona nastąpi? Nie wiem, ponieważ zaczadzenie giedroycizmem – zarówno na obecnej scenie politycznej jak i w całej III RP, od Michnika po Kaczyńskiego – jest bardzo duże – mówi w rozmowie z wSensie.pl poseł Winnicki. – Mieliśmy już wiele antypolskich akcji ze strony poszczególnych sił politycznych. Tutaj mamy szczególną siłę polityczną związaną z władzą Ukrainy. Bo przecież Korpus Narodowy jest politycznym ramieniem pułku Azow, zaś ten znajduje się w strukturach ministerstwa spraw wewnętrznych Ukrainy i jest przez to ministerstwo chołubiony – dodaje.

– Mieliśmy wcześniej do czynienia z blokowaniem ekshumacji szczątków ofiar OUN-UPA, gloryfikacją UPA, nałożeniem cła na polskie towary przez Ukrainę i selektywnego podejścia do sytuacji, gdy zniesiono cło unijne na część ukraińskich towarów – przypomina poseł Ruchu Narodowego.

Narodowiec ostrzega również przed prawdopodobną jawnie antypolską polityką samego rządu Ukrainy. – W Donbasie toczy się zimna wojna. Obejmuje ona m.in. to, że Ukraina handluje z Rosją cały czas w sposób oficjalny, jest eksporterem broni. Ponadto prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko jest jednocześnie jednym z najbogatszych oligarchów ukraińskich. Możliwe, że taka sytuacja jest w stanie doprowadzić do antypolskich działań władz Ukrainy. Pomogą one wizerunkowo władzom ukraińskim, które trwają w takim oligarchicznym układzie. Tak było po pierwszym majdanie i po drugim. Tutaj nic się nie zmieniło. Zmieniły się jedynie pewne plany oligarchiczne, ale nie zmieniła się istota funkcjonowania ukraińskiej polityki gospodarczej: Oligarchizacja i niebotyczna korupcja – zauważa lider Ruchu Narodowego.

Jest więc bardzo prawdopodobne, że władze Ukrainy będą staraly się rekompensować społeczne niezadowolenie z powodu porażek w zimnej wojnie na wschodzie polityką antypolską – podsumowuje Robert Winnicki.

wsensie.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net