Wizyta Waszczykowskiego w USA

foto: Aneta Korpalska/Kontrrewolucja.net
foto: Aneta Korpalska/Kontrrewolucja.net

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski rozpoczął dwudniową wizytę w USA. Polityk spotkał się już z przedstawicielami amerykańskich think-tanków oraz waszyngtońską Polonią.

Z przedstawicielami prestiżowych amerykańskich think-tanków  Atlantic Council, Brookings, McCain Institute oraz CSIS minister rozmawiał na temat bezpieczeństwa w Europie, zwłaszcza na wschodniej flance NATO, w kontekście do przygotowań do lipcowego szczytu NATO w Warszawie. Omawiano też kwestię kryzysu na Ukrainie oraz zagrożenia ze strony ISIS. Liczymy na to, że decyzje podjęte na lipcowym szczycie NATO doprowadzą do zwiększenia bezpieczeństwa na wschodniej flance, ale również na terenie całej wspólnoty euroatlantyckiej. Słabość prowokuje agresję – stwierdził Waszczykowski.

Kolejnym tematem dyskusji były relacje USA-Rosja, także w kontekście sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Minister Waszczykowski spotkał się z przedstawicielami organizacji polonijnych, w tym m.in. z gen. Edwardem Rownym i seniorem Polonii w USA Władysławem Zachariasiewiczem w siedzibie Fundacji Kościuszkowskiej. Poruszono kwestie współpracy z Polonią oraz jej działalności za granicą na rzecz promowania interesów kraju. Rozmawiano o możliwościach zwiększenia poziomu współpracy gospodarczej między Polską a USA oraz o wizach. Członek rządu złożył także wizytę w izbie pamięci Jana Karskiego, która znajduje się w siedzibie Fundacji.

Na dzisiaj zaplanowano spotkanie polskiego ministra spraw zagranicznych z sekretarzem stanu Johnem Kerrym oraz doradcą prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice.

Maj/niezalezna.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.