Władza zapowiada dalsze bezprawie. Jutro rząd zamierza ogłosić rozporządzenie rzekomo zezwalające na weryfikację paszportów covidowych

Rzecznik ministerstwa pandemii Wojciech Andrusiewicz powiedział, że jutro „pojawi się nowe rozporządzenie epidemiczne dotyczące sposobu weryfikacji certyfikatów covidowych przez przedsiębiorców”. Poza zapowiedzią i ewentualną publikacją, najpewniej także weryfikacja będzie niezgodna z prawem III RP.

Od 15 grudnia ma rozpocząć się kolejna fala terroru warszawskiego rządu. Zmniejszone zostały rzekome limity w wielu miejscach, m.in. w kościołach, co jest sprzeczne nie tylko z prawem państwowym, ale również z konkordatem. Kwestie funkcjonowania kościołów bowiem mogą być – zgodnie z umową zawartą z Watykanem – regulowane wyłącznie na mocy ustawy.

Rzekome limity obłożenia mają nie dotyczyć osób zaszprycowanych. Prawo krajowe jednak nie zezwala na weryfikowanie stanu zdrowotnego obywatela.

Podczas dzisiejszej konferencji rzecznik ministerstwa pandemii Wojciech Andrusiewicz zapowiedział jednak, że jutro pojawi się „nowe rozporządzenie epidemiczne dotyczące m.in. sposobu weryfikacji certyfikatów covidowych”. Dodał, że rzekomo „w rozporządzeniu pojawi się dokładne wskazanie, na czym ma polegać udowodnienie, czy jesteśmy osobą zaszczepioną, czy mamy certyfikat covidowy”.

– Jeżeli od 15 grudnia wchodzą ostrzejsze limity do 30 proc. do restauracji, hoteli, będzie wskazanie, że jeżeli klient zechce wejść ponad limit, jest obowiązany pokazać certyfikat covidowy. Czyli klient jest zobowiązany, jeśli zechce wejść. Jeżeli nie, nie musi niczego okazywać – przekonywał Andrusiewicz.

To kolejny raz, jak „na chłopski rozum” przedstawiciel władzy przekonuje, że przymus i represje nie są tym, czym są, lecz że polegają rzekomo na „dobrowolności”. Choć toporność i płytkość „argumentacji” wskazuje raczej, że skierowana jest do najgłupszej części społeczeństwa.

rmf24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net